Feretti ház

2 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Feretti ház Empty Feretti ház

Témanyitás by Vendég Pént. Jan. 19, 2024 10:44 am

Feretti Ház

Feretti ház 1686659955_image00071

Monte Bianchi egyik csendes kis utcájában található a Feretti ház. Viszonylag egyszerű, szép és ízléses. A nem túl nagy kertben található egy medence, egyébként füvesített udvar néhány díszcserjével és fával, valamint hintával, és elszórt gyerekjátékok tucatjaival.  
Ami a benti tereket illeti, a tértágító bűbájok jócskán segítenek a kis családnak elférni. Az emeleten található 3 hálószoba, egy a két fiú gyermeknek, egy a kislánynak, és egy a szülőknek. Valamint egy tágas és szép fürdőszoba.
A földszinten nappali, konyha, egy aprócska dolgozó szoba, és egy kisebb fürdőszoba található. Más szóval minden megvan itt, amire egy családnak szüksége lehet.
Noha azért tervben van még egy plusz külön gyerekszoba kialakítása a nagyfiú részére, de a tanári fizetés mértéke miatt, ez még kicsit várat magára. Ennek ellenére is kedves, családias, vendégszerető légkör fogadja az ide látogatókat.  

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Vendég Pént. Jan. 19, 2024 2:30 pm

Ray & Loren

Feretti ház Tumblr_mbm3679eXt1qkzr4eo2_r1_500

Mondjuk úgy, hogy a mai nap sem egészen úgy alakult, ahogy terveztem. Új állás, új helyszín, új iskola a gyerekeknek. Nem gondoltam, hogy ennyit fogok költözni az évek folyamán. Hogy nem lesz egy állandó hely. Vagyis, hát remélem, hogy innen nem költözünk tovább egy darabig. Elvégre házvezetői állást kaptam, ami nem kis dolog. Még ha ez egy viszonylag kisebb, és kevésbé híres intézmény is, mint mondjuk a Roxfort vagy Durmstrang. Mindenesetre a karrieremben határozott előre lépés. Ugyanakkor tudom, hogy a családomnak nem lehet túl könnyű. Ismét új helyen beilleszkedni, éppen amikor megszokták volna az előzőt. Ennek ellenére bizakodó vagyok, hogy innen nem költözünk egy darabig.
Vettünk egy kis házat az iskolától nem messze lévő kis településen. Innen többnyire gyalog járok fel az iskolába, hiszen kell ennyi napi mozgás. Na meg olykor a gyerekek éppen elég okot adnak, hogy jól essen egy kicsit kiszellőztetni az ember fejét. A mai napom is jó példa erre. A diákok nyilván úgy gondolják, hogy kóstolgathatják az új tanárt, mit és meddig lehet. Majd megtanulják. Noha azért nem kifejezetten szeretek túlzottan szigorú lenni, azért néha szükséges. Ma is tehát az óráim után volt némi "megbeszélni valóm" egy némely diákkal a saját házamból. Ezt követően pedig még az igazgatónőhöz is be kellett mennem aláírni néhány papírt az állás véglegesítéssel és egyéb formaságokkal kapcsolatban. Mindezekből adódóan jól esett a séta hazafelé, még ha jóval később is sikerült elindulnom a kastélyból, mint terveztem.
Tudom, azt mondtam Lorennek, hogy igyekszem korán elszabadulni, de legkésőbb vacsorára otthon leszek. Aztán mesélek a gyerekeknek, és én fektetem le őket. Amit alapvetően szeretek is. Nem minden hétköznap sikerül annyit velük lennem, mint szeretnék, vagy mint megérdemelnék. Néha ettől is bűntudatom van. Rossz apa és férj lennék? Folyton miattam kell felrúgni mindent, amit éppen megszoknának, és nem is mindig vagyok mellettük. Loren említette, hogy beszélni szeretne. Sejtem miről. Időről-időre visszatérő téma. Úgy volt, hogy vacsora közben, vagy a gyerekek lefektetése után sort kerítünk a beszélgetésre. Nem is áll szándékomban kibújni alóla. Tényleg nem. Bár Lorent se hibáztatnám, ha ezt gondolná. Többnyire még igyekszem kerülni a témát, bár tudom, hogy nem lehet örökké halogatni, és ő már éppen elég áldozatot hozott értem. Ettől függetlenül még reménykedhetem, hogy csak egy kutyát akar a gyerekek mellé...
Halkan osonok be a hátsó ajtón. Minden bizonnyal Loren most altathatja a kicsiket az emeleten. Egy pillanatra megfordul a fejemben, hogy felsietek a lépcsőn, de ha a kicsik meglátnak, kipattan a szemük, egy pillanat alatt felpörögnek, és legalább másfél óra lenne lenyugtatni és visszaaltatni őket, egy csomó mese felolvasása mellett. Nekem pedig kis híján olyan hangosan kordul meg a gyomrom, hogy csoda ha Loren nem hallotta meg odafent. Na igen, még ebédelni is alig jutott időm. Éppen csak bekaptam pár falatot nem sokkal 11 után. Az pedig nem most volt. Tehát inkább csendben veszek egy mély levegőt a konyha közepén, és valamiféle vacsora maradék után kezdek kutatni a hűtőben. Biztosan kihűlt már minden, és Loren talán már el is mosogatott, és elpakolt szépen mindent. Valaminek azért csak lennie kell itthon, ami ehető. Aztán ráérek felsunnyogni, és bocsánatot kérni Lorentől. Hacsak nem lep meg ő hamarabb idelenn. Esküszöm, ahogy a hűtő ajtót nyitogatom nagy óvatossággal az az érzésem támad, mintha éppen a saját egyik csínytevő diákom lennék, aki nem szeretne lebukni. A saját házamban, és a saját családomban. Szép, mi? Ennyit a szigorú tanár bácsiról.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Loren Feretti Pént. Jan. 19, 2024 6:24 pm

Ray & Loren
Feretti ház Tumblr_inline_onn03dwCBk1r6xb6e_500

Még én se viselem jól a sok költözést, nem hogy a gyerekek... A lakásunk egyelőre még teljes káosz, szinte a dobozokból élünk, hiszen a kicsik mellett kipakolni sincs nagyon időm. Az egyetlen hely, amelyet sikerült rövid idő alatt belaknom, az a konyha. Elvégre, itt telnek a napjaink, itt étkezünk, ez a fő bázisunk, mondhatni. Ennek rendben kell lennie, különben mindannyian odaveszünk. Ráadásul, már csak az hiányzik, hogy az egyik gyerek egy méretes, éles konyhakéssel vágtasson fel-alá, mert az egyik, véletlenszerűen kiválasztott dobozból éppen azt sikerült elemelnie. Amilyen az én szerencsém, pont abban a fantasztikus pillanatban állítana be egy újdonsült szomszéd, mintegy felmérni az új lakókat, amikor a "pokol ivadéka" kardként lengeti maga előtt a frissen megéleztetett szúró-vágó-tömeggyilkos eszközt.
A fejem tehát eléggé leharcolt, amikor - kivárva az alkalmas pillanatot - szököm meg az altatásból és osonok lefelé csendben a lépcsőn. Csak egy kinyúlt felső és pizsamanadrág van rajtam, rég nem hasonlítok már arra a nőre, aki mindenhova top-kategóriaként libbent be. A kicsik mellett nincs annyi időm önmagamra, ez pedig jelen pillanatban hatványozottan igaz, hiszen a dobozokat ki kell pakolnom, erre pedig az a legalkalmasabb időpont, amikor ők - végre - álomra hajtják a fejüket. Fésűt a hajam kora reggel óta nem látott, a fogmosás is csupán annyi, amennyi éppen belefér, a szemem alatti karikák pedig bizony kezdenek határozott mélységeket ölteni. Raymond ragaszkodik annyira ahhoz, hogy itthon legyek velük, legalább még egy kis ideig, de számomra igen komoly felüdülést jelentene, ha visszamehetnék tanítani és a kicsik oviban lennének arra az időre legalább.
- A vacsora a sütőben - szólalok meg végül, amint megállapítom magamban, hogy a drágalátos férjem - az ígéretével ellentétben - csupán most esett haza a munkából, bár a hangomból egyelőre nem hallható ki a neheztelés. Tartom magam, még... - Visszatettem, miután mindannyian megvacsoráztunk és megnyugtattam a gyerekeket, hogy ma apu is fel fog olvasni nekik egy mesét, de némi hiszti után sikerült elaludniuk - osztom meg a nemrég átélt élményeimet. - Forró fürdőt terveztem gyertyafénnyel, mellette valami kellemes illatú habfürdővel és valami halk zenével, de ez a holnapi "ígéreménfektetemleőket"-re marad. Nem panaszkodom, Ray, tényleg nem, de ha megígérsz valamit, azt szeretném, ha be is tartanád - dohogok egy sort, miközben lehajolok egy játékmaciért, amelyre az imént léptem rá, kapom fel, majd hajítom egy közeli dobozba. Hogy rossz apának tartom-e? Nem. Mindent megtesz, de nem igazán kedvelem a légből kapott ígéreteit, hiszen ő is tudhatná, hogy nem mindig képes betartani őket. Ray pedig eközben rá is akadhat egy tepsi lasagnéra, melyből pár adagnyi hiányzik ugyan, de egyelőre még melegen illatozva tartja magát. Napok óta ezt főzöm, nyilván unja is már az ízét, de a kicsik szeretik és most az egyszer - az újabb költözés miatt - legalább ebben az egyben a kedvükben járok és nem traktálom őket olyan ételekkel, amelyet nem szívesen esznek meg. Még pár nap és visszaállunk a változatosságra, bár esélyesen azzal kapcsolatban is kitör a harmadik világháború és az idegrendszerem még nem egészen töltődött vissza.
- Mesélj, mi volt ma? - enyhülök meg végül és nyomok egy csókot az ajkaira, majd rámolok elő számára tányért és evőeszközt és helyezem őket az asztalra. - Mi volt a késés oka? - kíváncsiskodom, minden gyanú nélkül. Más ilyenkor esélyesen már azon rágná magát, miszerint a férje megcsalta, de Raymond nem ilyen. Ő megérti, miért hanyagolom el magam ennyire, amióta meg vannak a gyerekek és nagyon jól tudja, hogy ha kapok rá időt, újfent képes vagyok előhozni magamból a legjobbat. Még nem hunyt ki a régi fényem, csupán a gyerekekre vetül. Különben is: engem szeret. A személyiségemet, a rigolyáimat. Nyilván a külsőm is megfogta annak idején, ez nem vitás, de a kapcsolatunk nem felszínes. Sokkal több és mélyebb annál. Szeretem, noha annak idején el se tudtam volna képzelni, hogy egyszer ő lesz a férjem...
Loren Feretti
Loren Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Hozzászólások száma : 14

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Vendég Pént. Jan. 19, 2024 9:53 pm

Ray & Loren

Feretti ház Tumblr_mbm3679eXt1qkzr4eo2_r1_500

Sajnálom, hogy a családomnak miattam, és munkám miatt kell ennyit szenvednie. Persze lehetne rosszabb is a költözésnél. Amíg mozgásban vagyunk, addig talán nem találnak ránk az olyan elvakult emberek, akik az én szüleimmel, és húgommal is végeztek. Valahol mélyen tudat alatt ettől félek a legjobban. Talán egy mumus is a saját vérbe fagyott családom képét mutatná. Tudom jól persze, hogy ettől tartanom ennyi év után elég irreális dolog. Ráadásul egy ember nőt vettem feleségül, akit imádok. Teljes szívemből szeretem Lorent, és sosem bántanám meg. Legalábbis szándékosan. De tudom, hogy még vannak ember csoportok, sőt maguk közt a szírének közt is akadnak elszigetelt radikális gondolkodású csoportok, akik szerint bűn ilyesféle házasságban élni, mint a miénk. A saját rokonaim nem állnak szóba velem, mióta közöltem, hogy el fogom venni feleségül Lorent. Sok éves ha nem évszázados hagyományokkal szembe menni nem éppen egy könnyű dolog. Éppen csak már én magam is kellően belefáradtam a sok költözésbe, és félelembe. Nem élhetek így mindig, és a családom sem. Ideje lesz kipakolni a dobozokat, és szembe nézni mindennel, ami bennük van. Akár tetszik, akár nem. Szó szerint és képletesen is.
Ehhez azonban előbb a feleségemmel kell szembe néznem. A be nem tartott ígéretem miatt pedig már így is hatalmas bűntudatom van. Loren mindig és minden helyzetben gyönyörű. Mindegy, hogy egy kinyúlt pizsama vagy éppen egy dögös esélyi ruha van rajta. A kinézete miatt legalább egészen biztosan nem kell aggódnia. Ellenben gyanítom miattam még inkább. És hát igen, én vagyok aki szerint jobb lenne, ha a gyerekek még egy kicsit, amíg lehet élvezhetnék az anyjuk társaságát. Amit még én magam sem tehettem meg kicsiként. Folyton csak a dajkákat és baby sittereket láttam, ami eléggé összezavart. Egyszer az egyiküket véletlen anyának hívtam hirtelen, ami anyámnak elég rosszul eshetett. Többet nem láttam azt a lányt. Én viszont más gyerekkort szeretnék a saját gyerekeimnek. Ha majd a kicsik elkezdik az alapszakot Lorennek is több ideje lesz mindenre, akár a tanításra is. Mindenkinek könnyebb lenne így.
Amikor viszont meghallom Loren hangját, egy pillanatra összerezzenek, mint egy csínytevésen kapott diák, de végül csak egy kis sóhajtással becsukom az addig nyitott hűtő ajtót. Sütő. Persze gondolhattam volna.
- Sajnálom, igazad van. Bocsáss meg. - tényleg szégyellem magam, amiatt, hogy elkéstem, és egyedül hagytam mindezzel Lorent, pedig megígértem neki és a gyerekeknek, hogy itt leszek. Holnap tényleg haza jövök időben. Bár ezt már nem merem hangosan megígérni, mert akkor tutira közbejön valami, ami miatt bent kell maradjak a kastélyban. Tudom, az egyik nagy hibám, hogy mindenkinek mindenben segíteni akarok, ezért képtelen vagyok nemet mondani, ellenben túl könnyen ígérek. Ezért nem mindig, és nem mindent sikerül betartanom. Loren pedig ennek ellenére is elképesztően türelmes velem. Közben pedig előveszem a sütőből a lasange-t. Jelenleg olyan éhes vagyok, hogy a vasszöget is megenném, szóval nem jut eszembe a változatosság hiánya. De ha mégis felötlene bennem, akkor az is, hogy vélhetően Loren még a kicsiknek így próbál a kedvére tenni. Ha a dobozokból minden kikerül végre a helyére ennek is vége szakad majd. Ezen kívül Loren kiválóan készíti el ezt az ételt, így nem lehet egy szavam sem. Főleg az után, hogy még ezt is lekéstem.
Amikor Loren tányért és evőeszközöket vesz elő, és végre megenyhülten csókol meg, elmosolyodom, leteszem a tálat az asztalra, és közelebb húzom a feleségem, csak hogy szenvedélyesen csókolhassam vissza.
- Csodálatos vagy. Meg sem érdemellek. Szeretlek. - szeretem Lorent, és minden ami csak kellhet a boldogsághoz az itt van. Ebben a házban. Eszembe se jutna máshol keresni. Képtelen lennék rá, ezt pedig Loren nagyon is jól tudja.  - Mi lenne, ha felmennél, és kiengednéd magadnak azt a habfürdőt? Ha a gyerekek megébrednek megyek én. Ezzel tartozom. - vetem fel, mert tudom, hogy hozzám hasonlóan Loren is fáradt lehet, és ő is megérdemli ezt. Bár most az a fürdő talán nekem is jól esne. Talán követhetném abba szuper kényelmes kádba... Oké Ray, térj vissza a földre! Koncentrálj. Kérdeztek valamit.
- A szokásos iskolai dolgok... - kezdek bele, ahogy leülök az asztalhoz, és szedek egy jó nagy adagot az ételből. - Először néhány diák a csoportomból úgy gondolta jó ötlet lehet borsot törni az új csoportvezető tanár orra alá. Gondolom keresik a határaikat, és az enyémeket. Megtalálták. - Loren tanár családból származik, és ő maga is tanított. Tudja jól, hogy miről beszélek. A gyerekek folyton keresik és feszegetik a határokat. Főleg az új tanárok esetében. Ez még önmagában nem szokatlan, és viszonylag könnyen kezelhető egy kis rutinnal.
- Aztán még az igazgatónőhöz is be kellett mennem. Semmi különös, csak a szokásos papír nyavalyák. Tudod, munkaszerződés, fizetési forma megbeszélése, munkaköri leírás, hasonló formaságok átrágása, amire eddig még nem volt idő. Aztán mire észbe kaptam már este lett. Ne haragudj. - az ilyen dolgok mindig végtelenül unalmasak, és szinte végtelen hosszúságúra nyúlnak. Rosszabb, mint egy évnyitó tanári értekezlet. Az egyetlen pozitív oldala ennek, hogy egyetlen egyszer kell túl esni rajta, és addig nem ismétlődik meg, amíg nem váltok újra munkahelyet. Ezt pedig nem tervezem a közeljövőben. Szóval ez is pipa.
- Viszont az egész hétvégén itthon maradok. Kipakoljuk a dobozokat, felrakom a polcokat, és a képeket, ígé... - az utolsó szót elharapom, bár komolyan gondolom, hogy mindezt megcsinálom a hétvégén. Már csak azért is, mert ideje lesz berendezkedni, és itthon érezni magunkat már. De ha hangosan is kimondom, akkor ki tudja mi jöhet megint közbe. Lorennek pedig nem szeretnék újfent csalódást okozni, egy elhamarkodott ígérettel.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Loren Feretti Szomb. Jan. 20, 2024 7:54 am

Ray & Loren
Feretti ház Tumblr_inline_onn03dwCBk1r6xb6e_500

A szenvedés szó már maga elég erős túlzás, hiszen nem jár fájdalommal az állandó költözködés, inkább csupán kellemetlenségnek nevezném, ha őszinte szeretnék lenni. Más lenne a helyzet, ha már a két kicsi is iskolába járna, hiszen a folyamatos alkalmazkodás elég erős gátakat építene fel bennük, szóval lassan már tényleg ideje lenne megtalálnunk az állandó otthonunkat és letelepednünk valamerre, remélhetőleg véglegesen. Nem igazán repesnék az örömtől ugyanis, ha pár év múlva a dobozok kipakolása mellett már az iskolai beiratkozást is a nyakamba kellene vennem, holott fél év után újfent máshol kötünk majd ki. Taníthatnám ugyan itthon őket, de az már igen komoly kihívás elé állítana még engem is, holott tanár-családba születtem és én magam is az vagyok. Nem aktív ugyan, de tanár. És azt hiszem, jelenleg ez bosszant a legjobban. Szeretek tanítani, szeretem a gyerekek közelségét, imádom a sajátjaimat is, de ez így már nem élet... Nincs egyetlen, korombeli ismerősöm se Rayen kívül, hiszen sehol se tartózkodunk annyit, hogy megismerhessem a szomszédokat és összejárjak csevegni velük meg hasonlók.
- Igazság szerint engem nem zavar, hiszen számítottam rá - ismerem el, mialatt Ray már a sütő felé veszi az irányt, én pedig megterítek neki. Jó, nagyon beleéltem magam abba, hogy végre lesz időm venni egy forró fürdőt és rendbe tenni magam, de legalább ebből is tanultam valamennyit. - Inkább a gyerekek voltak csalódottak - helyezek a szavaim közben egy poharat és üdítőt is az asztalra, na meg egy kancsó vizet. Tisztában vagyok azzal, hogy Raymond bűntudata így csak még nagyobb lesz, de hát holnap a gyerekek úgyis hangot adnak majd előtte, mennyire bántotta őket, hogy nem apu olvasott fel mesét nekik lefekvés előtt, úgyhogy talán még jobb is, ha számít rá. - Csakis amiatt voltak hajlandóak ágyba bújni időben, mert megígértem nekik, hogy apu nemsokára itthon lesz és szeretné, ha addigra fogat mosnának és feküdnének, hogy csak annyi dolga legyen, hogy egy könyvvel a kezében a kedvenc meséjükhöz lapozzon és felolvassa azt. Ha holnap se sikerül hazaérned, már nem fog még egyszer bejönni ez a trükk - sóhajtok egyet gondterhelten. Néha még így is kész háborúba kell vonulnom, amikor közeledik az elalvás ideje, hiszen estére annyira felpörögnek, hogy már nézni is fárasztó.
- Én is - rebegem a csók után és közben azt is sikerül megállapítanom magamban, hogy ez az érzés mit sem enyhült az évek folyamán. Még mindig odavagyok Rayért és sokat jelent számomra az, hogy ő van mellettem, nem pedig valaki más. Természetesen vannak vitáink, de sose esünk abba a hibába, hogy évekig magunkkal cipeljük. Inkább igyekszünk emberi hangon mindent megbeszélni egymással. - Nem, még pakolászni szeretnék egy kicsit, többet ér az, hogy végre minden a helyén legyen, mint valami buta fürdő - csóválom meg a fejem határozottan. Amint minden kikerül végre a dobozokból, nekem is több időm lesz és az altatás után már nem csak egy gyors zuhany jut majd számomra. Megoldhatnám varázslattal is seperc alatt, de mivel még semminek sincs meg az állandó helye, összevissza kerülne minden. Az evőeszközt a végén még a ruhásszekrény aljából szedegethetném össze és ott lennék, ahol a part szakad.
- Hiányzik a tanítás - ülök le végül Rayjel szemben, miután elmesélte a napját és szó szerint belemar a felismerés a lelkembe. - Tudom, mi erről a véleményed, de azért kell ennyit dolgoznod, mert én itthon vagyok és kevesebb a pénzünk - kezdek bele óvatosan, hiszen a legtöbb vita forrása köztünk leginkább ez és néha fenemód bosszant Ray csökönyössége. Ismerem a múltját, kevés időt töltött az anyjával, ez pedig nyomot hagyott benne, de ez az élet rendje. - A házvezetői állással esélyesen többet keresel majd, de tégedet ismerve nem lesz kevesebb az óraszámod - sóhajtok egy aprót gondterhelten. Hiú ábránd lenne magam abba a hitbe ringatnom, miszerint Ray a több pénz miatt naponta egy-két órával hazaesik, mert nem. Azt szeretné, ha nekünk minél kényelmesebb életünk lenne, de a család nem éppen arról szól, hogy az egyik fél hülyére hajtja magát, amíg a másik gyereket nevel. - Ha visszamehetnék tanítani, csupán annyi időt kellene vállalnod, amennyit feltétlenül muszáj. Nekünk is és a gyerekeknek is jobb lenne. Sokkal - hangsúlyozom, hiszen a fél napot velük tölthetjük majd mindketten. Mégis mit ér az, hogy én egész nap mellettük vagyok, amikor az apjuk sehol? Egyensúly kell az életükbe, állandóság. Elsősorban a költözést kell kiiktatnunk, nekem szereznem kell egy munkát, Raynek pedig több időt kell(ene) itthon töltenie.
- Legfeljebb, ha nem jön össze, elviszem őket állatkertbe - vonom meg a vállam, bár a befejezetlen szó számomra is feltűnik, de nem teszem szóvá. - Viszont, ha sikerül itthon maradnod, akkor mi is maradunk - teszem még hozzá. Az egyértelmű az lenne, ha Ray is velünk tartana, de mivel jelen pillanatban szalad az egész ház, az áll az első helyen. - Addig csak annyit tehetek, hogy nem pedzegetem számukra a hétvégi program lehetőségét. Meglepetés lesz, de esélyesen mindkét verziónak örülnek majd - jelentem ki magabiztosan. Szeretnek az apjukkal lenni, néha úgy érzem, őt sokkal jobban is szeretik nálam, de ez nyilván normális. Velem unalomig lehetnek.
Loren Feretti
Loren Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Hozzászólások száma : 14

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Vendég Szomb. Jan. 20, 2024 2:00 pm

Ray & Loren

Feretti ház Tumblr_mbm3679eXt1qkzr4eo2_r1_500

Őszintén remélem, hogy itt végre letelepedhetünk, és Lorennek, és a gyerekeknek nem kell ismét egy új helyet megszoknia. Pusztán néhány napja kezdődött a tanítás, az új tanév. A gyerekekben benne van még a nyári nyüzsi érzése, de már közelít az ősz. Nekünk pedig alkalmazkodni kell. Annabelle lehet a legnehezebb helyzetben. Hiszen alig, hogy megszokta volna a Roxfortot, most egy új helyhez kell alkalmazkodnia, és új barátokat szereznie. A két kicsinek fontosabb az anyja közelsége, mint maga a hely. Alig két év, és már Dylan is megkezdi az alapképzést és szeretném, ha itt tenné meg. Ahogy Evelyn is. Bár ő még nagyon kicsi. Szerintem jó otthonunk lesz itt. Rendben most eggyel kevesebb szoba van a kelleténél. De ha egy kicsit spórolunk, nem sokára bővíthetjük az emeletet még egy gyerekszobával. Akkor mindenkinek lehet külön szobája. A település is igen kellemes nagyobbacska hegyi falucska. Sokféle emberrel. Ideális hely számunkra. Loren is szerezhetne új barátnőket, ismerősöket itt. Tudom, hogy szeretne. Társasági lány volt mindig is, sokkal inkább, mint én.  
- Tudom. Igyekszem. Holnap elméletileg nem lesz délután sok órám. Igyekszem, amennyire lehet. - sosem akartam olyan apa lenni, aki alig látja a gyerekeit, vagy amikor igen, akkor is túl fáradt hozzá, hogy érdemben foglalkozzon velük. Az én gyerekkoromban, alig volt alkalom, amikor apámnak tényleg volt kedve, és ideje velünk lenni. Aztán pedig késő lett. Meghalt, én pedig árván maradtam egy idegen világban, egy idegen iskolában. Nem ilyen jövőt szánok a saját gyermekeimnek. Nem történhet meg. Túlságosan is szeretem Lorent és a gyerekeket ehhez.
- A fürdő nem butaság. Látom, hogy fáradt vagy. A dobozok ráérnek a hétvégéig, ha már eddig kibírták. - sandítok a feleségemre, miközben a kancsó vízért nyúlok. Igazából szinte mindig vizet iszom. Ritkán választom az üdítőt, és igaza van Lorennek, a szavaitól még inkább csak bűntudatom lett a gyerekeim felé. Nem igazán érdemlem meg az üdítőt, és pazar vacsorát. De a vízre, mint minden szírénnek nagy mennyiségben van szükségem. Ezen kívül egy kis kényeztetés neki is kijár ebben a káoszban, amiben próbál helytállini. Nem könnyű. Tudom.
Amikor viszont a tanításról esik ismét szó, halkan sóhajtok egyet. Megint itt tartunk. Sejtettem, hogy ismét ez lesz a téma. Nem, mintha nem érteném Loren szempontjait. Én csak nem szeretném, ha gyerekeim azt éreznék, hogy a szüleik idő előtt elhagyták őket, és nem számíthatnak rájuk, ahogy én sem számíthattam senkire sem.  
- A pénzről, és az óraszámról igazad van... - fogok bele, mert akármennyire is nincs ínyemre, ebben az érvben igaza van. Az agyamban pedig lázasan kutatni kezdek valami alternatív javaslat után. - de mi lenne, ha előbb egy kicsit megpróbálnánk beilleszkedni. Megismerkedni a helyiekkel. Tegnap hazafele láttam egy kis játszóteret, és parkot nem messze az élelmiszer bolttól. Mi lenne ha délután kicsit levinnéd oda a gyerekeket játszani. Addig te is ismerkedhetnél más szülőkkel, és a gyerekek is barátkozhatnak korukbeliekkel. Esetleg ha a hétvégén végre tényleg sikerül kipakolni a dobozokat, akkor akár amolyan ismerkedő vacsorára áthívhatnánk néhány szomszédot. Mit gondolsz? - vetem fel azt, amit eddig még egyetlen helyen sem. Talán Loren ebből is érezheti, hogy most más a helyzet. Most tényleg és véglegesen szeretnék letelepedni. Na meg talán ezzel egy kicsit sikerül elterelnem a témát is. Persze nem vagyok bolond, tudom, hogy a főtértől nem messze van egy óvoda is. Azt is tudom, hogy Loren is tudja ezt, hiszen együtt sétáltunk el előtte. Én mégsem vagyok biztos abban, hogy jó dolog ez az elkapkodott tanítás dolog.  
- Már mondtam az igazgatónőnek is, hogy nem szeretnék ezen a hétvégén bemenni semmiképpen sem. A családomé ez az idő. Szóval hacsak éppen nem dől össze a kastély lehetőleg ne hívjon be hétfő reggelnél előbb. Úgy tűnt megérti. Neki is van két lánya úgy tudom. Igaz, ők már felnőttek. Láttam képet róluk az irodájában. - és őszintén remélem is, hogy nem fog semmi sem közbe jönni. Én is imádok a gyerekeimmel lenni. Persze tanítani is, de a kettő mégis más.
- Talán a hétvégére kikérhetném Anne-t is, és berendezhetnénk együtt az ő szobáját. Péntek délután együtt sétálhatunk haza, hétfőn reggel meg együtt mehetünk be. Mit gondolsz? -  vetem még fel. Tudom, hogy ez nem teljesen fair a többi gyerekkel szemben, akik nem mehetnek haza, de az ő szüleik nem is itt laknak java részt, és nem tanítanak az iskolában.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Loren Feretti Szomb. Jan. 20, 2024 2:50 pm

Ray & Loren
Feretti ház Tumblr_inline_onn03dwCBk1r6xb6e_500


Valóban jó lenne itt maradni, hiszen tetszik ez a hely. Nem egy hatalmas falu, de közel az iskola és valószínűleg itt a gyermekeimet is biztonságban tudhatom, ami szintén egy nagyon fontos szempont. Nem igazán szeretném ugyanis mind a tíz körmömet lerágni, ha majd abba a korba érnek, amikor egyedül mehetnek iskolába. Roxmorts másabb volt ebből a szempontból. Felkapott hely a mágusok körében, emiatt pedig szinte állandóan nagy volt ott a nyüzsgés és rengeteg idegen is érkezett a településre. Ami nem lenne probléma, de a Szárnyas Vadkan miatt néhány kétes alak is megfordult arrafelé, ez azért pedig már sokkal jobban aggasztott. Nem állítom, hogy hosszútávon nem lettem volna képes megszokni és alkalmazkodni, de valahol nem bánom, hogy így alakult.
- Nem szeretnélek elvárások elé állítani, Ray - jegyzem meg, hiszen valóban nem áll szándékomban azt belesulykolni, hogy rossz apa lenne, hiszen nem az. De valahogy egyensúlyt kell teremtenünk. Rá kell jönnünk, mi lenne a legjobb megoldás arra, hogy pénz is legyen és a gyerekek se érezzék úgy, hogy nincs apjuk, erre pedig csak azt látom opciónak, hogy én is munkába álljak. Nem húzhatja egyedül ő az igát. Igaz ugyan, hogy ebben az esetben a kicsiket is másra kell bíznunk, de én nem látom akadályát. Sok nő kezd el szülés után nem sokkal ismét dolgozni. - És tisztában vagyok azzal, hogy mindent megteszel, de hiába a pénz és a kényelem, ha a gyerekek nem minden nap lehetnek veled. Van étel a hűtőben, nem kell hitelt felvennem a boltban és télen is kellemesen meleg van a lakásban, ami jó és szükséges is, de te mindezeket képtelen vagy kiélvezni, mert folyamatosan robotolsz. Tudtuk, mit vállalunk velük, mindketten belementünk, tisztában voltam, hogy sokat kell távol lenned, de azzal nem igazán számoltam, hogy pár évvel később hiányolni fognak téged. Másként terveztük.
És valóban, hiszen egyikünk se vette számításba, miszerint a gyerekek nőnek, mint a gomba és amint ráébrednek, hogy nekik apjuk is van ám, hiányolni fogják. Ray sok időt tölt a gyerekekkel, ez tény, én pedig csodálom, hogy munka után még van annyi energia benne, hogy lekösse őket és élvezettel vegyen részt a játékaikban. Bizonyára akadnak napok, amikor legszívesebben ő is csak bedőlne az ágyba és lazítana, de sose panaszkodik, még nekem sem. Tőlem pedig mit kap? Letolást. Mégis, kell valaki, aki próbál harmóniát teremteni, megoldást találni minderre és ehhez szükség van rám. Azt hiszem, egy anya feladata ez (is).
- Engem idegesít a rumli - rándul meg egy pillanatra a szám széle, Ray pedig emlékezhet arra, hogy amikor összekerültünk és nem voltak még gyerekek, milyen tisztaság-és rendmániás voltam. Amióta megszülettek és Anne is hozzánk került, megtanultam sok minden felett szemet hunyni, hiszen képtelenség nonstop a sarkukban lenni és elpakolni utánuk. A kicsiknek nem tudom elmagyarázni, hogy tegyenek rendet maguk után, Anne pedig jelenleg éppen a kamaszos butaságait éli, néha elég szépen össze tudunk zördülni, de ezt sose mondom el Raynek. Elég neki az iskolában fegyelmezni a diákokat.
- Munka mellett is tudok velük ismerkedni. Sőt, jobbat mondok... A diákok révén bizonyára megismerem a szülőket is - érvelek a saját igazam mellett. Tisztában vagyok azzal, miszerint Ray nem rajong azért, hogy ismét munkába álljak, de előbb-utóbb elkerülhetetlenné válik a dolog. - Vacsora? - nevetek fel halkan a következő ötlete hallatán. - Ray, nekem erre nincs időm - ingatom meg a fejem. - Már egy ideje próbálom úgy megoldani a főzést, hogy ne sokat pepecseljek vele. Éppen elég a családra főznöm, nem hogy még vadidegenekre - bevallom, nem tetszik számomra, hogy nem hagy tanítani és érzem, hogy ez csupán egy újabb vita előszobája lesz, ha nem sikerül lehiggadnom. - Nem egyszerű úgy összeütni valamit, hogy közben ott van a házban két fiatal gyerek. Dylan mindent a szájába vesz, mindenbe belenyúl, járná a maga útját, nekem pedig folyamatosan résen kell lennem ahhoz, hogy ne legyen baj. Nem szíjazhatom a székbe és nyugtatózhatom be ahhoz, hogy megetessük a szomszédokat!
Már a költözésünk előtt is rengeteg alkalommal készítettem salátákat köretként a húsok mellé, hiszen azokkal nem kell annyit pepecselni, egyszer pedig Anne még meg is jegyezte, hogy lassan nyúllá fog változni ennyi zöldségmennyiségtől. A lasagne se valami bonyolult étel, főleg ha készen veszem hozzá az alapot. Igyekszem gyors, de finom ételeket tálalni, ez pedig néha kivitelezhetetlen.
- Jó ötlet, de még mindig nem azt beszéljük meg, hogy mikor menjek vissza tanítani - forgatom meg a szemem enyhén bosszúsan. Nyilván nehéz Raynek, hiszen a saját fajtája orrol rá, amiért engem vett feleségül, a családja pedig teljes mértékben ellene fordult. Ha már ennyi veszteséget élt át miattam, az lenne a minimum, hogy mindenben a kedvében járok és igyekszem is, de a tanítás az életem. - Nem szeretnék már éveket itthon lenni, elég volt - jelentem ki határozottan. - A kicsik egy fél napot minden bizonnyal kibírnak valaki mással és még jót is tenne nekik, ha alkalmazkodnának. Nem lenne kellemes úgy felkerülniük az iskolába, hogy szó szerint a szoknyám alól teszem a kapu elé őket. Meg kell szokniuk, hogy apu és anyu nem mindig lesznek mellettük és erre ez a lehető legjobb kor - próbálom meg felnyitni Ray szemét. Mit ne mondjak, nehéz lesz.
Loren Feretti
Loren Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Hozzászólások száma : 14

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Raymond Feretti Vas. Jan. 21, 2024 11:47 am


Loren & Ray

Roxmorts valóban más. Azt hogy veszélyesebb-e, nem tudom. A legfontosabb, hogy együtt legyen a család. Azt is mondhatnánk, hogy ott az otthon, ahol a család van. Csakhogy tudom, hogy önmagában ez kevés. A gyerekeknek álladóság, és kiszámíthatóság kell. Hogy biztonságos környezetben tudják magukat, és ismerjék a határaikat. A szabályokat amikhez alkalmazkodni kell. Ugyanakkor tudják, hogy ott vannak a szüleik, akikre mindig támaszkodhatnak. Kiszámítható módon. Ezen pedig nem segít, ha folyamatosan más környezetben találják magukat. Így igen, itt szeretnék már végleg letelepedni. Egyensúlyt teremteni. Velük is lenni, de dolgozni is, hogy mindent megteremtsek, amire szükségük lehet. Talán nem az én gyerekeim fognak a legdivatosabb, és legmárkásabb ruhákban járni, vagy lesznek a legmenőbb cuccaik, de azt sem engedem, hogy hiányt szenvedjenek bármiben. Miféle apa lennék, ha ezt nem tudnám biztosítani számukra?
- Én is szívesen töltenék sokkal több időt velük. De nem engedhetem meg azt sem, hogy bármiben hiányt szenvedjetek. Én jól vagyok. Szeretem munkám. Többnyire. Olyan módon változtatta meg az életemet, amiről álmodni se mertem, amikor fiatal voltam. Remélem, ha lemegy az első hetek kuszasága, és beáll a rend, akkor én is találok egyensúlyt a kettő közt, és többet tudok itthon lenni.  - valóban. Elég zűrös fiatal korom volt. Amig nem találkoztam Loren családjával sehova se tartoztam igazán. Csak kóboroltam, és egyik bajból a másikba sodródtam. A tanítás nélkül nem találtam volna önmagamra, Lorenre és semmire sem, ami jelenleg fontos az életemben. Tudom, hogy a tanári hivatás miatt nem hanyagolhatom el a saját gyerekeimet. Ezért remélem, ha túl leszünk a kezdeti időszak nehézségein, és napi rutinná szelídül a mostani káosz, akkor könnyebb lesz. Vannak napok, amikor csak a második órával kezdek, így reggel együtt lehetek kicsit a gyerekekkel, amikor felébrednek. És olyan napom is, amikor korán kelek, mert egész délelőtt zsúfolva vagyok órákkal, cserébe délután alig van valami, így korán haza jöhetek. Ezek majd szépen kialakulnak. Ahogy a házvezetői teendők is.
Tudom, Loren szereti a rendet, és a rendezettséget. Legalább én igyekszem ebben segíteni neki, és nem szétpakolni magam után. Vagy éppen csak elmosogatok vacsora után, és nem tőle várom, hogy kiszolgáljon, mint sok férfi. Hiszen van elég dolga a gyerekekkel, háztartással nap közben. Ezért is lesz jó, ha hétvégén végre itthon tudok maradni, és minden a helyére kerül a házban. Akkor talán ő is megnyugszik kicsit.
- Hamarosan minden a helyére kerül. Meglátod. - mondom egy nyugtatónak szánt mosollyal, bár már én is kezdem érezni a közelgő vita előszelét. Hacsak nem kezdem magamban belátni, hogy találhatnánk valamiféle kompromisszumot. Nem szeretném, ha gyerekek összezavarodnának a váltakozó dadusoktól, és a házon átjáró idegen néniktől. Persze tudom, hogy más anyák is dolgoznak. Ettől nekem még nem könnyebb elfogadni, hogy még arra is alkalmatlan vagyok, hogy ettől megkíméljem Lorent.
- A Meradia javarészt bentlakásos iskola. Kevesen jönnek be személyesen a szülők közül. A legtöbben csak levélben kommunikálnak, és csak hivatalosan, amiről muszáj. - néhány szülő ugyan az alapképzésre engedéllyel személyesen hordja bájárásos alapon hozza-viszi a csemetéjét, de ők többnyire itt laknak a faluban, és igen kevesen vannak. Évfolyamonként jó, ha egy-két ilyen szülő van, a középiskolai részlegen pedig már ez sem. Loren leginkább csak a tanár kollégákkal ismerkedhetne. Ami persze több mint a semmi. De biztos, hogy ez lenne a legjobb?
Kicsit meglep Loren reakciója. Azt hittem szereti az embereket, és szeretne megismerkedni a helyiekkel. Persze talán igaza van, és nem gondoltam bele, hogy mennyi idő elkészíteni a vacsorát, és hogy a gyerekek jelentős nehezítő körülményt is képeznek hozzá. Ebben igaza lehet.
- Nem kell mindent egyszerre. Haladjunk sorjában. Mi lenne, ha most hétvégén szépen itthon maradnánk, kipakolnánk, és helyre raknánk mindent. Belaknánk végre a házat a dobozok száműzésével. Aztán az egyik következő hétvégén, amikor itthon vagyok, én lekötöm a srácokat, elmegyek velük a parkba, vagy ilyesmi, amíg nyugodtan tudsz itthon rendezkedni, főzni, és estére meghívhatnánk pár szomszédot, pár kollégát az iskolából. Aztán ki tudja, legközelebb minket hívnak meg. Jót tenne a kimozdulás. - próbálok kompromisszumot találni Loren problémájára. Mondanám, hogy főzök én, de abból valóságos konyhai katasztrófa lenne, amit Loren is elkerülne. Tehetségtelen vagyok a konyhában, az az ő birodalma. Én még egy rántottát se tudok tisztességesen megcsinálni, csak rumlit. A legtöbb ezen a téren, amit várhat tőlem, hogy elmosogatom a tányért, amiből ettem.  
- Ennyire szeretnéd? - sóhajtok fel, mert kezdem belátni, hogy semmilyen módon nem tudok kibújni a téma alól, pedig nagyon igyekeztem. Hogy vegyünk-e egy kutyát, mégiscsak jobb téma lehetett volna. - Nem szívesen bíznám másokra a gyerekeket, és nem szeretném, ha idegenek átjáróháza lenne az otthonunk, ami őket is megzavarja, ahogy engem is ilyen kicsiként. Nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet... de láttam egy óvodát a faluban. Talán fél napra kipróbálhatnánk. Megkérdezhetem az igazgatónőt, hogy van-e részmunkaidőre is lehetőség. - szívesen vitatkoznék, ahogy eddig is, de Loren nem boldog. Ő is imád tanítani. A gyerekeknek szükségük van rá, de neki meg arra, hogy kicsit visszatérjen a normál élethez. Ha Loren nem boldog, akkor hogy várhatnám el, hogy úgy foglalkozzon a gyerekekkel, hogy ők is boldogok legyenek. Dylan már talán elég nagy az óvihoz. Evelyn-ben nem vagyok egészen biztos. Olyan kicsi még. Mégis talán lehet egy kompromisszum, hogy Loren tanít egy pár órát délelőtt, amíg a kicsik óviban vannak, aztán ebéd után elhozza őket? Ez vajon boldoggá tenné? A gyerekekre vajon milyen hatással lenne? Nem éreznék, hogy csak úgy otthagyjuk őket valami idegen helyen? Vannak még kétségeim, de tudom, hogy Lorennek többre van szüksége, mint amit jelenleg adni tudok. Sehogy sem jó ez így.



Raymond Feretti
Raymond Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Age : 29
Hozzászólások száma : 49
Tartózkodási hely : Meradia

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Loren Feretti Vas. Jan. 21, 2024 12:46 pm


Loren & Ray


- De ők és én nem vagyunk - vetem ellen Ray szavainak. - Hiányzol - jelentem ki teljes határozottsággal. - Nélküled fekszem le és nélküled is kelek, mert éppen be kellett menned valami apróság miatt - dohogok egy sort. Tisztában vagyok azzal, miszerint a házvezetői állás ezzel jár, hiszen az ő gondja minden egyes kölyök csínytevése, ezért is kap több pénzt, ettől függetlenül viszont van családja is. Én még lenyelem magamban a békát, hiszen tudom, miért kell ezt tennie, de a gyerekek? Rossz nekik. Evelyn ugyan még nem hiányolja, de Dylan néha már szó szerint követeli az apját és iszonyatos patáliát képes rendezni, ha valami nem a kénye-kedve szerint alakul. - Ha mindketten munkába állnánk, nem kellene extra órákat vállalnod. Az az idő felszabadulna és velük tölthetnéd. Velem. Hát nem lenne sokkal jobb?
Utána is rohannia kellene, ha éppen pont úgy alakulna valami, de nem este hatkor esne haza. Le tudna ülni megvacsorázni, normálisan beszélhetnénk egymással. Kétségtelen ugyanis, hogy itt és most mindketten halálosan ki vagyunk merülve, ez pedig csakis egy dologhoz vezethet: veszekedés. Hamarabb elfogy a türelmünk és esünk át a ló túloldalára. Én legalábbis mindig is hajlamos voltam minderre, még felnőtt fejjel is. Szeretem, ha a dolgok az én kezemben összpontosulnak és rendkívüli módon bosszant, ha valami nem úgy történik, ahogy én azt elképzeltem magamban. Ezt Dylan tőlem örökölte, ehhez kétség sem fér.
- Nem hiszem, hogy ez valaha is csitulni fog - csóválom meg a fejem. - Amíg be tudnak rángatni, be is fognak. A végén még kapsz egy szobát a kastélyban és Anne-el együtt onnan jársz haza hétvégente. Apropó... vele beszéltél már? - ötlik fel bennem egy pillanat alatt a kérdés. Néha annyira kuszák a gondolataim, hogy a lényeges dolgokat elfelejtem, habár ez nem is pont a kellemesebbik téma. Kellemetlenül érintett a hír, amikor megtudtam és azt hiszem, ebbe némi féltékenység is vegyült. Előttem történt, ugyanakkor a tudat, miszerint Ray más nőket is szeretett, nem tartozik a kedvenceim közé. Bár, ez esélyesen amolyan asszony-betegség. Némi félsz azért munkálkodik bennem a kapcsán, hogy Anne miként fog reagálni minderre. Néha már így is elég nagy képpel hányja a szememre, hogy én nem vagyok az anyja, amikor éppen nincs kedve semmiben se segíteni.
- Az tényleg nagyon jó lenne - helyeselek egy apró sóhajjal, miközben a tekintetem akaratlanul is a dobozokra siklik, amelyek itt-ott árválkodnak a lakás különböző pontjain. Szeretném már ezen a hétvégén a hátam mögött hagyni a pakolászást és a következő hetet egy tiszta, rendezett lakásban indítani.
- Nem is arra gondoltam, hogy minden diák szüleivel barátkozni szeretnék - jegyzem meg Ray következő szavai hallatán. Egy ember életében nem sok barát akad, ez mindenki esetében így van. Ha már egy-két korombelit ismernék, boldog lennék. A többi utána magától alakul majd. - Sőt, jobbat mondok... Számomra már az is bőven elég lenne, ha a tanári karral jóban lehetnék. Felnőttek, nem rajzfilmeket kell velük néznem és gügyögve társalognom, ráadásul aligha kellene napjában többször is átöltöztetnem őket, amiért éppen nem hallgattak rám és eső után a pocsolyában dagonyáztak - kúszik egy mosoly az arcomra az emlék hatására. Dylan folyamatosan kilógott egy időben és hempergett egy sort a nedves földben, mert az milyen buli már. Én pedig enyhe agyvérzés után követtem és hoztam be őt a lakásba, majd takaríthattam, moshattam és öltöztethettem át a gyereket tiszta ruhába. Kész agyrém!
- Rendben, benne vagyok - emelem fel megadóan a kezem, de ebben az is hatalmas szerepet játszik, hogy Ray néhány kollégáját is meghívná. Ez ígéretes... Talán elbeszélgethetnék velük, szimpatikus lennék számukra és még egy állást is kaphatnék. Ki tudja, ha az egyik megemlítene az igazgató előtt... Raynek egy állásajánlat ellen, amelyet elfogadok, már tényleg nem lehet kifogása. - De ötfogásos menüt ne várj, mert az irdatlan munka. Valami elő-és főétel, melléjük pedig desszert - szögezem le. Nem luxus étterem vagyunk, még az is elképzelhető, hogy lesznek olyanok, akiknek nem ízlik a főztöm. - Hány fővel számoljak? - teszem fel végül a kérdést. - És talán az se ártana, ha megkérdeznéd, ki mire allergiás, nehogy belefussunk valamibe és elrontsuk az estét.
Kellemetlen lenne a sok munka után valakit még csak meg se kínálni, mert kiderül, hogy valamit éppen nem ehet vagy ihat. Valahogy nem szeretnék ilyesmivel találkozni. Manapság gyakran fordulnak elő különféle allergiák, holott az én gyerekkoromban nem emlékszem, hogy találkoztam volna ennyivel.
- Én se itthon gondoltam és nem is egy egész napra. De számodra már az is hatalmas segítség lenne, ha csupán egy fél napot vállalnék. Te is annyival többet lehetnél itthon - lelkesedem be egy pillanat alatt és szívem szerint felpattannék, hogy körbecsókolgassam, csak úgy, a szeretetem jeléül, de nem teszem. Tudom, ő milyen véleményen van ezzel kapcsolatban és most is csak miattam engedett. - Meglátod, sokkal jobb lesz - teszem azért még hozzá. - A gyerekek is megtanulnának másokkal szocializálódni és pénzünk is több lenne. Te pedig több szabadidőt kapnál cserébe - osztom meg vele a pozitívumokat. - És ha végeztél a vacsorával, mindketten vehetnénk egy kellemes fürdőt. Kettesben. Gyerekek nélkül. Mit szólsz?




Loren Feretti
Loren Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Hozzászólások száma : 14

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Raymond Feretti Vas. Jan. 21, 2024 2:09 pm


Loren & Ray

Tudom, hogy nem jó ez így. Hónapok óta csak tologatom a problémákat, és Lorennek, meg a gyerekeknek nem erre van szüksége. Én sem szeretem jobban, amikor Loren már rég alszik, amikor végre én is feltalálok a hálóba, vagy még alszik, amikor már el kell mennem. Roxfortban ez gyakran előfordult, mert túl sok órám volt, és sok ügyeletet vállaltam a pénz miatt, ami kevesebb volt, mint itt. Itt pedig alig egy hét alatt még nem szoktam be. Csak most kezdődött a tanév, a diákok még a nyári zizitől szenvednek, a tanárok meg az új órarendekkel, beosztásokkal, és egyéb végeláthatatlan dokumentációs bugyutaságokkal vannak leterhelve. Még nem látom tisztán, hogy mikor és mennyi időm lesz a dolgokra, mikor fogok tudni korán szabadulni, és mikor nem, vagy mennyi ügyeletet leszek kénytelen vállalni. A gyerekek meg folyton tudnak váratlan dolgokkal szolgálni, mind pozitív mind negatív értelemben.
- Igyekszem itthon lenni, amennyit csak lehet. Kevesebb ügyeletet vállalok, mint a Roxfortban. Ígérem. - ezt pedig egyenlőre így is gondolom. Nem szándékozom a kastélyba költözni, és csak hétvégi apuka lenni. Nekem sem volt jó annak idején, hogy az apám sosem ért rá. Ha pedig mégis, akkor túl kimerült volt bármilyen szinten is foglalkozni velünk. Én nem ilyen apa akarok lenni. Szeretném, ha gyerekeim tudnák, hogy mindig számíthatnak rám, és ők az elsők. Ha ezt éreznék is. Ahogy Loren is. A világ viszont sajnos a pénz, és kötelességek körül forog, nem a vágyaink körül.  
- Jó lenne, ha több időt tölthetnék itthon, veletek. De az ember nem mindig teheti, amihez éppen kedve van. - sóhajtok fel. Persze, könnyebb lenne, ha a családom nem fordult volna el tőlem. Ha részesülnék a családi vagyonból, legalább részben. Akkor elég lenne naponta egy-két órát megtartanom pusztán kedvtelésből. Még akkor is kényelmesen élnénk. Azonban, hogy ez a közeljövőben megtörténjen, arra jelenleg nagyjából annyi esélyt látok, minthogy az Antarktiszon homokvihar kerekedik, mi meg jövőre már a Marson alapítunk varázsló iskolát. Tehát bármilyen akaratos is Dylan, előbb-utóbb meg kell tanulnia, hogy nem lehet minden az ő kedve szerint.
- Nem leszek hétvégi apuka. Bármi történjék is, mindig haza jövök hozzátok, és annyi időt töltök veletek, amennyit csak lehet. Igyekszem egy egészségesebb időbeosztást kialakítani. De még nagyon az elején járunk ennek az új élethelyzetnek. Tudod milyen kaotikus minden évkezdés. Adj pár hetet, és szépen belerázódunk mindenbe. - tudom. Amikor a Roxfortba kezdtem tanítani, akkor ugyanezt mondtam. De ezúttal másképpen lesz. Ebben teljesen biztos vagyok. Csak még nekem is ismerkednem kell a helyi szokásokkal. Viszont nem akarom, hogy a munkám továbbra is a családom rovására menjen. Így még ha kicsit kevesebb is lesz a pénz, akkor is lejjebb fogok adni a kötelezettségekből. Egy egészségesebb életforma irányába.  
- Még nem. Ez még nekem is fel kell dolgoznom, és gondoltam nem zúdítok rá mindent egyszerre. Adok még egy-két hetet, hogy ő is új barátokat szerezzen, beilleszkedjen. Aztán az egyik hétvégén haza hozom, és beszélek vele. - tartok-e ettől beszélgetéstől? Igen. Magamban tudom-e tartani még sokáig? Nem. Anne-nek tudnia kell. Joga van hozzá. Bárhogy is fogadja majd. Lehet dühös lesz rám, mert elhagytam az anyját, és vissza se néztem. Mentségemre szolgáljon, néhány nappal ezelőttig én sem tudtam az igazat. Szerelem volt-e? Nem. A legkevésbé sem nevezném annak. 17 éves voltam, dühös, és haragos, az egész világgal szemben. Anne édesanyja pedig csak egy lány volt, aki hétvégente egy kávézóban dolgozott, hogy segítse a családját. Egy-két éjszaka volt az egész, semmi több. Nem is hibáztatom, amiért nem akarta, hogy annak a Raynek köze legyen a lányához. Én sem akartam volna a helyében. De már nem vagyok ugyanaz. Erre pedig maga Loren az élő tanú. Nincs tehát miért féltékenynek lennie, sosem hagynám el, sem őt, sem a közös gyermekeinket. Bár igen, tartottam tőle, hogy ő miként fogja fogadni a hírt.
De legalább a hétvége már biztosnak látszik. Megszabadulunk a dobozoktól, hogy Loren is megnyugodhasson kicsit.  
- Azt hiszem ezt tőlem örökölték. De értem mire gondolsz. - mosolyodom el, hiszen szírén vagyok, és részben a gyerekeim is azok. Természetes módon vonzódnak a vízhez. Minden formában, és mennyiségben. Ami pedig a másik dolgot illeti, valószínűleg Lorennek is jót tenne, ha valakivel végre nem csak a rajzfilmekről és mesefigurákról tudna beszélgetni. De hogy ezért ne töltsön elég időt ő sem a gyerekekkel. Nem tudom.  
- Bármit csinálsz az csodálatos lesz. Majd megkérdezek néhány embert a jövő héten, és meglátjuk. Nem kell kapkodni. - mosolyodom el. Na meg az allergén jelzőkről is, ha nem felejtem el. Ez tényleg nem az én asztalom. Persze azt nyilván én sem szeretném, ha valaki az én vacsora asztalomnál lenne rosszul. Az nem lenne túl jó bemutatkozás nem igaz?  
- Ennyire biztos vagy benne? - én még mindig nem érzem magam teljesen biztosak ebben az egészben, de úgy fest nagyon kihátrálni se tudunk belőle. Valamelyik nap talán elmehetnénk megnézni azt az óvodát együtt, négyesben. Hátha a gyerekeknek mégis tetszik. Ott elvégre játszhatnak másokkal is, nem csak egymással. Mármint a saját korosztályukból.
- Ez remekül hangzik. - mosolyodom el sokat sejtetően, miközben egy újabb falat lasange-t szúrok a villámra. Talán mégis jól alakul ez az este.  



Raymond Feretti
Raymond Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Age : 29
Hozzászólások száma : 49
Tartózkodási hely : Meradia

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Loren Feretti Vas. Jan. 21, 2024 3:01 pm


Loren & Ray


Ray szereti a munkáját, ahogy annak idején én is szerettem, talán pont ez az oka annak is, hogy az én szememben túlvállalja magát. Igen, az iskola első hetei tényleg elég kaotikusak képesek lenni, viszont még mindig igen élénken él bennem az az időszak, amikor a Roxfortban kezdett. Eleinte a papírmunka fogta ott, azt kellett lerendeznie, külön foglalkozások a problémás diákokkal, stb... Nincs ínyemre azonban a gondolat, miszerint ez a Meradiában is így lesz. Mindig azért költözünk, hogy jobb legyen, több pénzt kereshessen és több időt tölthessen a gyerekekkel, de ez eddig sose jött össze úgy igazán. Soha semmi se alakult a terveink szerint és ez némileg kétségbe ejt. A sok hűhó semmiért pedig nem igazán van ínyemre. Egy költözés pedig elég nagy hűhó, főleg abban az esetben, ha az embernek gyerekei is vannak és egy kamasz, a lázadozó kor küszöbén álló fogadott lánya.
- Ne ígérgess - fújom ki a levegőt. Tele van a padlás az ígéreteivel és ezt láthatja azon is, ahogy egy pillanatra megvillan a tekintetem. Utálok ilyen lenni, főleg vele, de néha valóban úgy érzem, hogy elegem van. - Csak igyekezz itthon lenni és ne vegyél olyasmit is a nyakadba, amit nem muszáj - hívom fel a figyelmét arra, hogy voltaképp mit is várok el tőle. Sajnos Ray mindenkinek jót akar, ez pedig azzal jár, hogy olyan órákat is megtart, amelyeket nem neki kellene, mivel az illető beteget jelent vagy éppen más dolga akad. Ő pedig fogja magát és beugrik helyette, amikor hazajöhetne hozzánk is. Egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy nem lenne más ember...
- Ezt Dylannel beszéld meg. Hétvégén a polcok felrakása közben el is magyarázhatod számára - mosolyodom el. Igen, jó lenne, ha végre két napot egymás után itthon lehetne. Legalább jutna időnk egymásra is, amint a gyerekek ágyba kerültek. Így azonban aligha fogjuk megunni a másikat, annyi szent. Igaz ugyan, hogy a szombat-vasárnap is munkával telne, de legalább a saját otthonunkat csinálgatjuk. Másként áll hozzá az ember, ha arról van szó, ami az övé. Az sokkal szórakoztatóbb és nem is annyira fárasztó. Talán Ray mellett Anne se fog annyit akadékoskodni és besegít a pakolászásban. Tőle azért tart valamilyen szinten. Ha Raymond Feretti előveszi a szigorú, határozott énjét, akkor a diákjai nyikkanni se mernek.
- Rendben, kapsz egy hónapot és utána ismét visszatérünk ehhez a beszélgetéshez, ha szükséges - adom be a derekam. Igen, tudom mennyire kaotikus tud lenni a tanév első pár hete, főleg egy vadidegen helyen. Házvezető még soha életemben nem voltam, de az biztos, hogy nem jár kevesebb munkával egy szimpla tanári állásnál. Ha Ray be tudja tartani az ígéretét és valóban nem hétvégi apuka lesz, abban az esetben nem fogom tovább piszkálni.
- Szerintem megviselte a költözés - hozom fel végül azt a témát, amit már rég meg szerettem volna beszélni Rayjel. - Te nem látod, mert nem vagy annyit itthon és előtted teljesen másként is viselkedik, de teljesen bezárkózott. Nem eszik velünk, egész nap a szobájában gubbaszt és zenét hallgat. Már egyáltalán nem a régi önmaga. Talán nem ártana szakemberhez vinnünk... - harapok az ajkamba bizonytalanul, hiszen ötletem sincs, vajon Ray miként fogadja a hírt és a javaslatomat. Anne egy kiskamasz, talán normális ez a viselkedés részéről, ugyanakkor a jelenlegi életkörülményeinket se hagyhatjuk figyelmen kívül. Az utóbbi három évben legalább három alkalommal álltunk odébb és ő mindig velünk tartott. Lelkileg hatással lehetett rá ez az egész hercehurca, hiszen még engem is megviselt a dolog, Annenek pedig folyamatosan iskolát és barátokat kellett váltania. Ki tudja, miként megy számára a beilleszkedés. Itthon nem beszél, csak akkor, ha nagyon kell és olyankor is csupán ühümözik és a fejét rázza. Ami azért elég szépen kiveri nálam is a biztosítékot.
- Leviszed egyszer őket oda? A víz alá? - szólalok meg csendesen és komolyan. Sejtem, mennyire nehéz lehet Raynek az, hogy a sajátjai nem látják szívesen, ez pedig nagyrészt miattam van. Ha a gyerekeink sose látják azt a helyet, az is miattam lesz. Ember vagyok, nem szirén. És pont emiatt kellene megértőbbnek lennem a férjemmel szemben, hiszen értem vállalt mindent, mégse tudok szemet hunyni afelett, hogy a munkájába temetkezik. Mert a gyerekeink érdeke az, hogy itthon legyen. Ha nem lennének, nem hadakoznék ennyire érte, de így...
- Teljes mértékben - biccentek egyet. - De ha nem is úgy sül el, ahogy szeretnénk, akkor legfeljebb kilépek. Egyelőre elég lesz a próbaidős állás is. Ők is megnézik, megfelelek-e és mi is felmérjük, hogy ez mennyire működőképes.
Jó tanerő vagyok, ez kétségtelen. De ha én is úgy érzékelem, hogy a gyerekeknek jobb, ha még itthon vannak egy darabig velem, akkor hátraarcot vágok és kilépek. Viszont szeretnék legalább egyetlen esélyt a bizonyításra.
- Nos, akkor eresztek is egy kis vizet - állok fel végül a helyemről, amikor látom, hogy már nem sok étel van Ray tányérján, majd lépek oda hozzá, hajolok le és csókolom meg. - Mire végzel, ott várlak - dorombolom, miután elengedem. - Siess... - teszem azért hozzá, még mielőtt a lépcsők felé venném az irányt. Hiányzik már ez a része is a dolognak. Nincs annyi időnk egymásra és jó, hogy vannak gyerekeink, de néha bár rá tudnánk bízni őket másokra!





Loren Feretti
Loren Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Hozzászólások száma : 14

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Raymond Feretti Vas. Jan. 21, 2024 8:42 pm


Loren & Ray

Ezúttal tényleg megpróbálom másként csinálni a dolgokat. Nem akarom, hogy ez a költözés is sok hűhó legyen semmiért. Igyekszem végre a családomnak is kedvezni a munkám mellett. Persze, nem könnyű egyensúlyt találni. Olyan ez mint a kötéltánc egy elképesztően vékonyka kötélen. Én pedig gyakran megcsúszom itt ott. Ez pedig gyakran rossz Lorennek, és a gyerekeknek. Tudom. Most viszont szeretném tényleg másképpen csinálni. Anne is egyre több figyelmet követel. Belép a kamasz korba, ami nem teszi könnyűvé a helyzetünket. Főként, ha rám fog hasonlítani ezekben az években. Persze igyekszem beszélni vele is. Megnyugtatni. Szeretem, és törődőm vele, azonban az édesanyja nélkül nem lesz könnyű neki. Lorennel pedig nem mindig találják meg könnyen a közös hangot. Látom én. Tehát nekem kell középen rendet tennem.
- Rendben. - emelem fel megadóan a kezem. Nem igazán tudom mi mást tehetnék még. Többször kéne nemet mondanom a kollegáknak, de ők is emberek. Én pedig szeretek segíteni. De Lorennek igaza van, hogy ez nem mehet a családom rovására. Szóval meg kell tanulnom a munkában is határokat húzni, mint minden másban. Ez lesz a következő lépés.  
- Vagy elviszem Dylant az egyik délután a fürdőbe. Ott pancsolhat kedvére.- kiraknám én a kinti medencébe is, még nincs annyira hideg. Legalábbis a szírének számára, de sejtem, hogy Loren ezt nem díjazná annyira. A fürdő barátságosabb és megfázás biztosabb helynek tűnik számára. Na meg talán ott nekem sem kell annyira adni a szigorú aput. Játszhatok gyerek mód én is kicsit. Nem mintha annyira szeretnék rápirítani a gyerekekre, akár a sajátjaimra, akár a diákokra, csak néha a határaik feszegetése közben kivívják ezt. Olyankor pedig igyekszem következetes, és igazságos lenni.
- Köszönöm. - mosolyodom el megenyhülten. Ugyan nem vagyok teljesen biztos, hogy egy hónap mindenre elég, de Lorentől már ez is elég nagy áldozat. Szóval én is igyekezhetem jobban. A hétvégéket talán nélkülem is sikerül megoldani. Vagy legalábbis, ha nem kellek feltétlen, vagy lennék amúgy is én az ügyeletes a sorban.  
- Valószínűleg neki sem könnyű ez az időszak. Kezd kamaszodni, és egy új helyre kell beilleszkednie. Abban sem vagyok biztos, hogy miként fogadja majd azt amit megtudtunk. Talán még adhatunk neki is pár hetet a beilleszkedésre. Aztán ha nem sikerül mindent szépen lassan feldolgoznia akkor beszélhetnénk az iskolai tanácsadóval. - néha én is érzem a feszültséget Anne és Loren közt, de ez egy kamasz lánynál talán normális nem? Annyi idősen mint Anne én is elvesztettem a szüleimet, a kapaszkodókat. Ettől dühös és irányíthatatlan kamasz lettem. Anne csak remélem, hogy nem kell, hogy mindenen keresztül menjen, amin én. Meg szeretném ettől óvni, és biztonságos közeget teremteni számára, ahol önmaga lehet. Ahol vannak kapaszkodói. Jó lenne, ha megtalálná a hangot Lorennel is, és ő lehetne az egyik ilyen kapaszkodó.
- Igen. Dylen hamarosan eléri a megfelelő kort. Már gondolkoztam ezen. Nem sokára lemegyek, és megbízok egy mestert, hogy készítse el Dylan első ékszerét. Ez fontos hagyomány. Ünnepséggel. Jó lenne, ha a szírén családja látná, és befogadná őt... de...- elhallgatok, és megcsóválom a fejem. Nem sok esély van erre. Így ha mást nem, akkor én rendezek egy apa-fia ünnepséget Dylan számára odalenn. Ezt senki nem tilthatja meg. A fiamat ünnepelni a szokások szerint. Nem érdekel, hogy mások miként néznek ránk. A hagyományokat nekik is tisztelni kell.
- Akkor próbáljuk meg. - mást erre nem mondhatok. Nem mondom, hogy felhőtlenül boldog vagyok a gondolattól, de ha így Lorennek könnyebb, és a gyerekek is képesek lesznek megszokni, akkor nagy baj csak nem lehet, nem igaz? Ha mégis, akkor pedig Loren még mindig felhagyhat a tanítással egy rövid időre, amíg a kicsik elkezdik az iskolát. Ha úgy vesszük, akkor ez egy teszt.
Ellenben a következő programterv már nagyon is a kedvemre van.
- Remekül hangzik. - húzom vissza Lorent még egy csókra, majd engedem el. Azonban alig lép el mellőlem máris érzek valami roppant kellemetlent. Lorennek nem fog tetszeni, ahogy nekem sem.  
- Várj. Nem fog tetszeni, de... azt hiszem vissza kell mennem a kastélyba. - dörzsölöm meg a kezemet, amin felizzik az iskola nyomjele. - Valaki, vagy valakik jó ötletnek gondolták, hogy most garázdálkodjanak az irodámban. Hamarosan rájönnek, hogy mennyire nem volt az. - állok fel, és a tekintetem, valamint a hangsúlyom nem ígér semmit jót sem a kis gézengúzoknak, akiket az irodámban lelek. Ezt még Loren is tisztán érezheti. Lehet tesztelni a szigorú és határozott Raymond Ferettit, csak kérdés, hogy megéri-e?
Azért még indulás előtt odasúgom Lorennek, hogy igyekszem vissza, megcsókolom, majd egyszerűen eltűnők. Ezúttal nem önszántamból.



Raymond Feretti
Raymond Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Age : 29
Hozzászólások száma : 49
Tartózkodási hely : Meradia

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Raymond Feretti Csüt. Feb. 29, 2024 10:19 am


Loren & Ray

Sosem állítottam, hogy jó férj, vagy apa lennék. Sőt gyakran volt bűntudatom az elmúlt években amiatt, hogy mennyire nem vagyok az. Talán mert az elején őszintének kellett volna lennem Lorenhez. De mégis ki hinné el, hogy egy herceg csak úgy lemond mindről és megszökik. Ők egy elveszett árva fiút fogadtak az otthonukba. Ez pedig jól is volt így. Aztán tanár lettem, és igyekeztem csendben, békében egy jó életet teremteni a családomnak. Az utóbbi hetekben talán sikerült is. Minden hétvégét otthon töltöttem, és rendszerint miután beállt az órarendem tényleg sikerült kiszámíthatóbban hazaérkeznem a hétköznapokon is. A dobozok is eltűntek végre. Remélhetőleg örökre. A vacsora a kollégákkal szintén jól sikerült.
Nem néztem tehát vissza, és nem is hittem, hogy ez fontos lehet. Hogy valaha még elérhetem a múltam. Vagy a múltam érhet el engem. Nem hittem, hogy a döntéseim hatással vannak a népemre. Vagy éppen a döntéseim hiánya. A népem szenved, mert nem maradtam, és nem álltam ki értük. Elnyomtam magamban a hangjukat. Gyáva és önző voltam, amikor elmenekültem, és nem akartam felelősséget vállalni. Semmiért, és senkiért. Most pedig szégyellem magam, mert apám nem erre tanított. Nem erre szánt. És ugyan hogyan védhetném meg Lorent, a gyerekeket, ha a népemért sem vagyok képes kiállni. Ha nem vagyok képes szembe nézni a múlttal?
Akárhogy is most ideje szint vallanom, és mindent elmondanom. Lorennek. Dylan és Evelyn még elég kicsik, hogy ne is nagyon emlékezzenek erre az egészre. Anne az aki miatt talán most a legjobban aggódom. Neki nem lesz annyira egyszerű mindezt megszokni, és ő emlékezni fog mindenre, ami történik, vagy történni fog. Loren felnőtt nő, és talán nem fair tőle még több áldozatot kérnem, amikor már így is rengeteg mindent feláldozott értünk, értem, de mégis biztos vagyok benne, hogy ő képes lesz kezelni a helyzetet. Ami viszont egy dühös kamasz lányt illet, nos az már közel sem ennyire egyszerű. Ahogy semmi sem sem az életemben. Most szó szerint minden tonnás súlyként nehezedik a vállamra. A múlt, a jelen, a jövő, a családom, a népem, a palota, a politika, a tanítás és iskola, a szüleim halála, és a gyilkosok akik még szabad lábon vannak, és félek, hogy nem tudok mindennek megfelelni. Hogy összeroppanok ezen súlyok alatt.
Ugyanakkor érzem, hogy valami megváltozott bennem. Mélyen, legbelül. Már nem egy haragos és összezavarodott kamasz fiú vagyok többé. Nem olyan, akit hamis szavakkal, és fenyegetéssel el lehet űzni. Életben maradtam. Néha nem volt könnyű. Néha talán csak a vakszerencse, vagy éppen a tengerek istenei szántak meg, és hagytak életben. Talán azért, hogy egy nap tényleg visszatérjek ide, és az legyek, akinek mindig is kellett volna lennem.
Akárhogy is, ma hosszú éjszakának, és holnap hosszú napnak nézek elébe. Jobb ha előre elmondom ezt Lorennek. Már el kellett volna. Csak fogalmam sem volt miként. Még most sem tudom, csak azt, hogy nem húzhatom tovább. Visszaérve a házba már elég későre jár. A kicsik biztosan alszanak. Talán maga Loren is már. Ha így van nem ébresztem fel, csak felküldöm Anne-t és Naomit halkan Anne szobájába, hogy ott aludjanak. Nekem Mihaillal is lenne mit megbeszélnem. Persze ha Loren még valami csoda folytán ébren lenne, akkor is nagyjából ez a forgatókönyv. A lányokat felküldöm, mielőtt Lorenhez fordulnék. Mihail pedig csendben várakozik egy lépéssel mögöttem, bár a szemét le nem veszi a két lányról, ahogy felhaladnak a lépcsőn. Én pedig ezt követően a dolgozó szoba felé veszem az irányt. Jobb lesz ott folytatni ezt az estét, és biztos vagyok abban, hogy Loren is ott keres majd, vagy követ. Akár hogy is.
- Körülnézek, és őrködöm odakinn. - szólal meg Mihail csendesen, miközben lép egyet hátra egy enyhe meghajlással, de mozdulatban megakasztja a következő mondatom.   
- Azt gondolod veszélyben vagyunk? - valahogy a kérdő hangsúly ellenére is inkább kijelentésnek tűnt.
- Azt gondolom jobb óvatosnak lenni. Veszélyes és kiszámíthatatlan időket élünk Felség. - egy apró sóhajtással nyugtázom a szavakat.
- És Dylan? Mit gondolsz, ő veszélyben lehet? - teszem fel a következő kérdést, és érződik hogy ez mázsás súlyként telepszik rám.
- Ha az őszinte véleményemre kíváncsi, Ő olyan ember, aki tudja hogy dühítsen fel olyan embereket, akiket nagyon nem kellene. Ugyanakkor megtanult életben maradni egy farkasoktól hemzsegő világban anélkül, hogy Ő maga farkassá vált volna. Jelenleg jobban aggódnék Fenséged helyében önmagam miatt. - egy újabb mély sóhajtás, ahogy egy hosszú pillanatra lehunyom a szemem.
- Én azért aggódom. Holnap reggel menj és tudd meg, hogy rendben megérkezett-e a tanácsterembe. Ha kell maradj Jacob mellett. Segíts neki. Most ez a legfontosabb. Ezen múlik minden.- a hangom valahogy túl komoly, és gondterhelt.
- Ahogy óhajtja Felség. - bólint egyet, és ismét indulna kifelé.
- És Mihail... köszönöm. Mindent. Hálás vagyok. 
- Én vagyok hálás, amiért épségben visszatért. Visszahozta a reményt is az otthonainkba. - Mihail szavai újabb mázsás súlyt jelentenek, mégsem vagyok képes megszólalni ismét, így ő egyszerű udvariassággal távozik a szobából. Ha összetalálkozik a tekintete Lorenével csak udvariasan bólint, és távozik. Nem kíván belefolyni a soron következő beszélgetésbe.
Loren pedig most egy teljesen más Raymondod láthat, mint eddig. Magyarázattal tartozom. Sok magyarázattal. Csak egy rövid délelőtti sétára indultam, és egy egész napra eltűntem, csak az éjszaka közepén értem vissza két kislánnyal, és egy idegen férfivel. Az öltözetem sem az, ami volt. Sokkal díszesebb, és valahogy előkelőbb megjelenést kölcsönöz. Valójában nagyon is drága selyem ruha lehet, arany hímzéssel, szirén jelképekkel, olyanokkal, mint amiket Loren eddig csak a karkötőmön láthatott. Ezekről annyit mondtam, hogy szirén jelképek. A népemhez kötnek. Így Loren sejtheti, hogy a népem, a családom, és valami más is lehet a háttérben.
- Be kell vallanom valamit. Valójában egészen sok mindenről kell beszélnünk. Sajnálom, hogy nem mondtam el korábban. Már meg kellett volna tennem, de... magam sem voltam biztos. Még most sem vagyok az. - szólalok meg csendesen, ahogy tudatosul Loren jelenléte. Bár nyugodtnak tűnök a hangom is az, Loren éppen eléggé ismer már, hogy tudja, ez most csak a felszín, de alatta ezernyi érzelem dúl viharként, és hamarosan a felszínre is fog törni. Akármi is történt, az mélyen felkavaró lesz...


Raymond Feretti
Raymond Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Age : 29
Hozzászólások száma : 49
Tartózkodási hely : Meradia

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Loren Feretti Pént. Márc. 01, 2024 4:36 pm


Loren& Ray

     Sose faggattam különösebben Rayt a múltjáról. Egyrészt azért, mert láttam rajta, hogy nem szívesen beszél róla, másrészt pedig a gyerekek miatt. Amint teherbe estem, ők voltak számomra az elsődlegesek és úgy döntöttem, előre nézek, nem hátra. Raymond és én sikeresen felépítettünk valamit, amire koncentrálhatok és ami a gondolataimat is teljes mértékben leköti a nap minden egyes percében. Annyit tudok róla, hogy szirén, a szülei és a húga pedig meghaltak mások keze által, ez pedig bőven elég volt számomra, hiszen úgy éreztem, ennyi a képlet és ez egy elég korrekt magyarázat arra vonatkozóan, hogy miként is került ide. Utána felbukkant Anne, akinek ő a vér szerinti apja, de még ez is teljes mértékben belefért számomra. Elvégre, nyilván előttem is akadtak kapcsolatai, ezt nem róhattam a szemére, ahogy azt sem, hogy Anne anyja úgy döntött, nem értesíti őt a kislány születéséről. Ismerem Rayt, ha tud arról, hogy gyereke van, nem hagyta volna magára. Vagy ha mégis, hát mindent megadott volna számára. Talán az akkori csapongó énje nem, de pár évvel később már bizonyára ezt tette volna.
Hogy hoztam-e áldozatokat a családomért? Igen. A sok költözés eléggé megviselt, ezt pedig egy idő után képtelen voltam titkolni Ray elől, hiszen elég gyakran rányomta a bélyegét a hangulatomra. A kicsik miatt nem dolgozhattam és mivel nem sok ideig voltunk egy helyen, barátokat se tudtam szerezni, akikkel legalább egy-két alkalommal összeülhettünk volna, hogy kibeszélhessük a nap eseményeit vagy szimplán csupán jól érezhessük magunkat. Ez így pedig felettébb nehéz egy húszas éveiben járó anyukának, akinek ráadásul mindig is a pezsgés volt az élete. Mindenesetre, Ray ígéretet tett arra vonatkozóan, hogy ezen igyekszik változtatni és mivel tényleg odatette magát az utóbbi időben, kezdek reménykedni abban, hogy ezúttal tényleg más lesz. Nem kell többé dobozokat pakolgatnunk és kerülgetnünk a vadiúj és üres "házainkban".
Zajokra ébredek és mivel két ember hangját hallom, szinte azonnal ki is megy az álom a szememből. Az egyikük Ray, ebben teljes mértékben biztos vagyok, hiszen a férjem hangját ezer közül is felismerem, de ki lehet a másik? Nem vall Raymondra, hogy ilyen későn másodmagával állítson be a házunkba, hacsak nem történt valami. Valami komoly. Felülök tehát az ágyban, majd néhány percnyi fülelés után végül úgy döntök, hogy lemegyek. Hálóinget kapok hát magamra és lépek a papucsomba, majd halk léptekkel osonok le a lépcsőn, hogy még csak véletlenül se keltsem fel a kicsiket. Fél szemmel még azt is éppen sikerül elkapnom, ahogy Anne ajtaja becsukódik. Ezek szerint itthon lenne? Ilyenkor a Meradiában szokott lenni, különösen Ray vallomása óta kerül minket, szóval a gyanúm csak még inkább erősödik.
Raymond dolgozószobája felé veszem hát az irányt és bele is futok az éppen távozó alakba, aki egy szót sem szól, csupán biccent egyet az irányomba, majd kilép az ajtón. Normális esetben megállítanám és váltanék vele pár szót, de jelenleg jobban aggasztanak a miértek. Ray tényleg nem olyasvalaki, aki a megkérdezésem vagy a tudtom nélkül állít haza vendégekkel, főleg nem ilyenkor. Az otthonunk számára mindig is egy szentély volt, még abban az esetben is, ha tudta, nem sokáig tartózkodunk majd ott. A "nyugalom szigete" úgymond. Egy olyan hely, ahol nem érhet minket semmiféle váratlan meglepetés sem.
Belibbenek tehát a dolgozószobába, majd csukom be a hátam mögött az ajtót, hogy a kíváncsi egyének még csak véletlenül se halljanak semmit se a beszélgetésből. Mielőtt viszont hátra fordulnék, hogy beszélhessek Rayel, homlokomat a hűvös fának döntöm, majd veszek néhány mély lélegzetet, amellyel úrrá lehetek az aggodalmaimon és csak akkor fordulok meg, amikor sikerül erőt vennem magamon, majd pillantok Raymondra és mérem végig, már amennyire tudom. A ruha, amelyben van, teljesen ismeretlen számomra és noha nem vagyok a kifinomult darabok ismerője, erről már messziről lerí, hogy nem éppen az olcsóbb kategóriából való, de még csak a drágábból sem. Inkább luxus, amit nagyon nem engedhetünk meg magunknak még úgy sem, hogy az utóbbi időben Ray óraszáma több lett és házvezetői állást kapott.
- Baj van? - sétálok kérdés közben az íróasztal előtt elhelyezkedő fotelekhez, majd huppanok bele az egyikbe. - Ki volt az a férfi, aki az imént elment? - kezdem a legelején. - És ez a ruha... - pillantok végig újfent Ray öltözetén. - Mégis honnan szerezted? - ráncolom a szemöldököm. Igen, a jelképek szirén motívumok, de Raymond már évek óta nem járt odalenn és nem is említette, hogy tervezne menni. - Azt mondtad, fél óra és itthon leszel. Nem aggódtam, mert azt hittem, összefutottál Anne-el és az egész napot együtt töltöttétek, de most... - csóválom meg a fejem bizonytalanul. Az iménti szavai mázsás súlyként telepszenek a mellkasomra. - Mi történt? - sóhajtok végül egyet. Bármennyire is utálok szembenézni a gondokkal, ez sajnos elkerülhetetlen.

     


Loren Feretti
Loren Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Hozzászólások száma : 14

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Raymond Feretti Pént. Márc. 01, 2024 6:42 pm


Loren & Ray

Loren sosem faggatott a múltamról. Én pedig azt hittem elég messze menekültem, és sosem ér utol. Nem számít. Az számít, és az a fontos, amit együtt felépítettünk. A közös családunk, és semmi más. Tévedtem. Most pedig ideje szembe néznem ezzel a tévedéssel. Úgy értem szeretem Lorent és gyermekeimet. Tiszta szívemből, és a velük töltött percek egyikét sem sem cserélném el semmire sem. Ugyanakkor hiba volt hátat fordítanom a családomnak, és legfőbbképpen a népemnek, akik segítettek túlélni, és bennem látták a jobb jövő reményét, amit képtelen voltam megadni nekik. Még magamért sem tudtam felelősséget vállalni, nem hogy egy egész népért. Már látom.
Könnyű lesz-e elmagyarázni mindezt Lorennek? Nem. Meg fogja érteni? Talán. Bízom benne. Megbocsát, és itt marad velem? Bízom benne, hogy igen. Nélküle nem lenne miért harcolnom. Nélküle és a gyerekeim nélkül nem bírnám ki azt ami most vár rám. Most nekem kell áldozatokat hoznom. Méghozzá nem csak Loren és a gyerekek miatt, de a szírén családomért is. A népemért is. Én pedig kész vagyok megtenni, amit meg kell. Helyesen cselekedni. Bármennyire fájdalmas is lehet. Bár korábban észhez tértem volna. Akkor talán Anne édesanyja sem szenvedett volna annyit miattam, és Anne és köztem sem tátongana ekkora szakadék, amit csak remélhetek, hogy egy napon valamiképp sikerül majd áthidalnunk.
Akárhogy is, a Lorennek tett ígéretem nem áll szándékomban felrúgni. Ezúttal másként lesznek a dolgok. Nem megyünk el innen sehová sem. Ezúttal nem engedem magam elűzni. Harcolni fogok a maradásért, és a jogaimért, a helyemért, ami megillet. Azért hogy megvédhessem a családom, és a népem. Nem lesz több doboz, és vadiúj üres ház egy új környezetben. Soha többé.
Valóban nem szokásom csak úgy akárkivel beállítani, főleg nem az éjszaka közepén. Ilyen eddig nem történt. Az otthonomat mindig is elválasztottam a munkától, és a külvilágtól. Az a családom szentélye ha úgy tetszik, ahol csak ők léteznek. Azonban a mai este más. Komoly, és nyomos indokaim vannak, noha ezeket nem lesz egyszerű Loren elé tárni.
Amikor Loren belibben a dolgozóba csendben megvárom míg képes felém fordulni, és feltenni a kérdéseit. Amikor pedig leül a fotelbe követem és egyszerűen letérdelek a fotel, és elé, a kezemet a kezére helyezem, és úgy pillantok fel rá. Azt sem bánom, ha egész éjjel így kell maradnom. Ebben a helyzetben. Gyerekként nagyon sokat térdeltem. Már megszoktam. De ami valódi mélységet ad a törékeny pillanatnak, hogy érzem, a lelkem megannyi szörnyű emlékét, haragját, és fájdalmát gúsbakötő gát már repedezik. Csupán pillanatok kérdése, hogy mindez átszakadjon, és szökőárként törjön a felszínre.  
- Ő egy barát, és testőr. Nem megy messze. Vigyázz ránk. Mihail Wilsonnak hívják. A lánya Naomi Anne pad és szobatársa, bartánők. Mindketten fent vannak. Ma itt alszanak. Jobb így. Jót tesz nekik, minkettejüknek. Remélem. - talán nem ott kezdem a magyarázatot ahol kellene, de később nem tudom képes lennék-e felhívni erre a részletre Loren figyelmét. Így legalább nem lepődik meg, ha egy helyett két kamaszlánnyal találja magát szembe reggel. Naomi nem fog gondot okozni, ebben teljesen biztos vagyok. Ahogy abban is, hogy hamarosan jóval többek lesznek egymásnak, mint hálótársak. Bár ez a döntés leginkább a kis Naomi döntése. A családja múltját viszont kétlem, hogy megtagadná. Most pedig célt is kapott, hogy miért kéne folytatnia. Anne személyében.
- Jobb, ha nem a ruhával kezdem, de majd az is értelmet nyer. Ígérem. Ami azt illeti, tényleg csak egy félórás sétára indultam. Aztán tényleg összefutottam Anne-el és Naomival a tóparton. Onnan viszont sokkal bonyolultabb lett a napom, és nem tudtam korábban jönni. Sajnálom. De talán jobb, ha nem is a mai nappal kezdem, hanem... - érezhetően elcsuklik a hangom, és egy könnycsepp gördül le az arcomon, és Loren mindössze egyetlen alkalmat képes felidézni, amikor ilyennek látott. Amikor a szüleim, és a húgom haláláról meséltem, és a kétségeimről egy diákkal kapcsolatban, akinek a szülei talán az én szüleim gyilkosai. Legalábbis a gyanú feltámadt bennem, és azóta sem voltam képes elhessegetni. A mai éjszaka pont egy ilyen éjszakának ígérkezik. Még több szörnyű titokkal.    
- Emlékszel a hercegekről, és hercegnőkről szóló mesékre, amiket esténként mondok a gyerekeknek? Nos... nem mind kitaláció. Némelyik... valódi, és némelyik a szirén történelem része. Némelyik... az én történetem része. - tudom, hogy olyankor Loren szeret megállni az ajtófélfa mögött, és hallgatózik. Érzem a jelenlétét, és megnyugtat. Talán a gyerekeket is. Talán ezért könnyebb elaltatni őket. Talán még szép és jó mesébe szőni is ezért olyan könnyű azt, ami miatt a lelkem hangosan kiáltana fájdalmában. Talán messziről kezdem a mesét, de így lehet egyszerűbb lesz.
- Valójában Raymond de Corsini néven születtem a Szírén Városállam királyi palotájában, Damian de Corsini herceg és Sophie Feretti első fiaként, valamint Connor de Corsini nagyherceg unokájaként, és a néhai király unokaöccseként. A jelenlegi szirén uralkodó pedig az én unokafivérem. A Feretti nevet a szökésem után vettem fel, anyám után. Tudtam, hogy kerestetni fognak, de reméltem nem ezen a néven. Úgy tűnik elég sokáig sikerült rejtőzködni vele. Most viszont, ideje lesz újra önmagamnak lenni.- ahogy felnézek a feleségemre a könnyeken túl valami eddig ismeretlen, különös elszántság is látszik a tekintetemben. Mintha valami belül változott volna meg bennem.
- Ideje lesz ismét Raymond de Corsni Hercegnek lenni, aki megóvja, és törődik a népével. Sok minden megváltozik. Talán nehezebb lesz. De végre látom az utat, amit oly sok éve elvesztettem. És szükségem van Rád. A gyerekekre. A szerelmünkre, hogy legyen elég erőm végig menni ezen az úton. - szorítom meg gyengéden Loren kezét, és hunyom le a szemem egy pillanatnyi szünetet tartva. Hiszen mindez csak a mese előhangja. A történet java része még hátra van...



Raymond Feretti
Raymond Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Age : 29
Hozzászólások száma : 49
Tartózkodási hely : Meradia

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Loren Feretti Pént. Márc. 01, 2024 7:37 pm


Loren& Ray

Rayben azt szeretem igazán, hogy türelmes velem szemben és nem nyaggat, nem sürget. Ad időt számomra átgondolni minden elém táruló akadályt. Van ugyan, amiben nem értünk egyet és igen, akadnak vitáink is, de korántsem vészen mennyiségben és hát - lássuk be - időnként még a konfliktusok is képesek jótékony hatással lenni az emberekre. Kijön minden, aminek ki kell jönnie, minden ki nem mondott szó, amely hangosan kimondva könnyít az ember lelkén. Utána pedig vagy sikerül változtatni vagy nem. De a házasság erről szól... Elfogadni a másikat olyannak, amilyen. Ez az élet része és néha olyan helyzetekhez is alkalmazkodnunk kell, amelyhez valaki más esetében nem lennénk képesek.
Hálás is vagyok tehát azért, hogy amikor a homlokom a hűvös ajtófélfának nyomon, nem szól rám, nem kérdi, mi bajom, hiszen ismer már annyira, hogy tudja, mikor miért vagyok ideges. Az pedig nagyon is kirívó esemény, hogy éjnek évadján egy vadidegennel az oldalán állít be a házunkba, ahol az emeleten a kicsik alszanak, szóval esélyesen sejti, hogy ez számomra is sokkal többet elárul a kelleténél. Nem kerültem még ilyen helyzetbe, nem kellett aggódnom, úgyhogy ez az apró kis "baki" megtöri a jól megszokott rutinomat. Féltem mindkettőt, hiszen a gyermekeim és nem szívesen hagyom őket egyedül odafenn, amikor nemrég pont egy idegen alak sétált ki az ajtónkon. Mindenesetre, bízom Ray ítélőképességében, ahogy abban is, hogy Anne jelzi számunkra, ha valami baj történne, hiszen a kicsik szobája közvetlenül az övé mellett helyezkedik el.
Végül némileg enyhül a bennem kavargó káosz, így képes vagyok egészen nyugodtan helyet foglalni, azonban, amikor Ray letérdel elém és megfogja a kezeimet, akaratlanul is belém villan egy emlék... A lánykérés. A gondolat megmosolyogtat és melegséggel tölt el legbelül, egészen addig a pillanatig, amíg az arcán meg nem jelenik az első könnycsepp. Nem sűrűn láttam még sírni, de szinte minden ilyen alkalommal úgy érzem, mintha az, aki megbántotta őt, ezzel ellenem indított volna támadást. Ujjaimmal tehát gyengéden az arcához nyúlok, majd törlöm le onnan a fájdalom látható jeleit, miközben ő magyarázatot ad számomra.
- Testőr? - lepődöm meg a szó hallatán. Mi tagadás, még soha életemben nem vigyázott rám senki és ez most sem éppen a legkellemesebb élményeim egyike. - Miért kellene ránk vigyázni? - nyilal belém a felismerés és újfent az odafenn alvó Dylan-Evelyn páros arca sejlik fel bennem, minek hatására enyhén meg is rándul a testem. Az anyai ösztön nem éppen egy lebecsülendő dolog, valljuk be. - De biztonságban vannak, igaz? - teszem fel végül a lehető leglényegesebb kérdést. - Megtámadott valaki? Megsebesültél? - pillantok azért végig rajta, habár egyáltalán nem látok rajta semmiféle külsérelmi nyomot sem. A ruhája makulátlan, a külseje is rendben van, nem pont úgy fest, mint aki dulakodott vagy éppen párbajba keveredett volna bárkivel is. Ez megnyugtat, habár a válaszok még váratnak magukra.
- Anne tett valamit? - ötlik fel bennem a gondolat hirtelen. Mondjuk, fogalmam sincs, hogy egy kamaszos csíny miatt miért szorulnánk testőrre, de a kislány most is feszegeti a határait és igenis előfordulhat, hogy ezúttal túl messzire ment. - Rossz társaságba keveredett? - ráncolom a szemöldököm értetlenkedve. Talán ostoba kérdés, de manapság annyi ilyen rémtörténetet hall az ember... Előfordulhat, hogy Raymond a mai sétája folyamán Annet egy csapat rossz arcú fiatal társaságában lelte, akiket már ismernek az aurorok és eme felfedezés nem nyerte el az örömüket. Letartóztatták őket, de a biztonság kedvéért mára kirendeltek mellénk egy biztonsági embert, aki történetesen annak a Naominek az apja. Logikus.
- Ezt nem értem - csóválom meg a fejem Ray szavai hallatán, de az újabb könnycseppei láttán jeges ujjak fonódnak a szívem köré. Persze, hogy emlékszem a meséire, hiszen néha még én magam is szívesen hallgattam őket. Titokban, de lelkesen. - Mond azt, hogy azért a te történeted része is, mert szirén vagy - kérlelem fájdalmasan, hiszen valamiért sejtem, mire szeretne kilyukadni és a gondolat cseppet sem vidít fel. Én ezt aligha fogom bírni elviselni, ebbe belerokkanok. Ha Rayről valamiféle sötét titok derülne ki, az elég fájdalmasan érintene.
- Királyi Palotában? - visszhangzom a szavait. - Damian de Corsini herceg? - nyomom meg a rangot a név után. - Herceg lennél? - ébredek rá az igazságra, noha kicsit se ugrálok örömömben. - Ray, ezt miért nem említetted korábban? - vonom kérdőre, némileg talán szigorúbban is a kelleténél, de eszem ágában sincs ezzel megbántani. - A feleséged vagyok, velem mindent megoszthatsz, miért titkoltad el ezt ennyi éven keresztül? - pillantok le rá. Nem érdekel a rangja, nem emiatt mentem hozzá. Persze, minden sokkal könnyebb lenne, ha nem kellene ennyire garasoskodnunk, de ehhez már hozzászoktam és az életem része lett.
- Itt vagyunk, de... - harapok az ajkamba. - Mit szeretnél tenni? És ez mivel fog járni a családunkra nézve? Én ember vagyok, te pedig a szirének hercege... Egy ilyen vegyes házasság nem éppen a legbölcsebb lépés lehetett részedről. Emiatt van itt ő? - bökök fejemmel abba az irányba, amerre Mihail nemrég távozott. - Ezért marad? És Anne? Ő tudja? - faggatom szépen, sorjában. Tényleg hosszú éjszakának nézünk elébe mindketten.

 


Loren Feretti
Loren Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Hozzászólások száma : 14

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Raymond Feretti Szomb. Márc. 02, 2024 9:47 am


Loren & Ray

Ha a palotában nősz fel, akkor egy dolgot biztosan jól megtanulsz. A türelmet. Loren pedig megérdemli, hogy türelmes legyek vele. Hiszen ő is az. Ha nem is értünk mindig mindenben egyet, ő meghallgat. Megbeszéljük. Túl jutunk együtt a nehézségeken. Azt viszont még én magam sem tudom, hogy a mostani változásokon hogyan juthatnánk túl. Persze. Először el kell mondanom mindent Lorennek. Utána pedig lesz, ami lesz. Azt hiszem túl jutottam azon a ponton, hogy meg akarjak hátrálni.
Sejtem, hogy Loren aggódik, és nem lesz könnyű megnyugtatnom. Mégis meg kell majd próbálnom. Bár a körülmények valóban nem segítenek. Talán még az olyan őszinte és örömteli pillanatok, mint a lánykérés sem teszik könnyebbé. Noha talán az volt életem egyik legszebb pillanata. De abban azért Lorennek igaza van, hogy sosem hoznék olyasvalakit a házunkba, akitől féltenünk kellene a kicsiket. Mihail ha kell inkább az élete árán is megóvná őket. Ebben biztos vagyok.
Amikor letörli a könnyeimet, akkor hálásan pillantok fel rá. Elmondhatatlanul sokat jelent.
- Mind biztonságban vagyunk. Különösen, ha Mihail is a közelben van. Nyugodj meg. Kétlem, hogy bárki meg merne támadni. Annak súlyos következményei lennének. Már a támadókra nézve. Ráadásul most bölcsebb kivárni minden oldalról, amíg senki nem tudja, mit hoz a holnap. - sóhajtok egy aprót. Bár a hangomat nyugtatónak szánom, azért érződik, hogy bennem is megfeszül valami. Még én sem vagyok tökéletesen meggyőződve a saját szavaimról. Hiszen a szüleimet is megölték, és eltussolták a dolgot. Nem lenne tehát meglepő, ha velem is ugyanez történne. Nem mindenki számára vagyok kívánatos vendég a saját otthonomban. De mostantól meg fognak változni a dolog. Viszont a politika az politika. Mért vesződne az első miniszter bérgyilkosokkal, ha simán száműzetést is kérhet rám a korábbi tetteimre, vagy azok hiányára hivatkozva?
- Nem. Anne semmi rosszat sem tett. Nincs köze ehhez. Ez... egy sokkal régebbi történet még Anne születése előttről. - Anne kamaszkorban van. Néha feszegeti a határait, a szabályokat, néha nem épp a megfelelő stílust, vagy hangnemet üti meg, de a ma történteknek nem hozzá van köze. És olyan rossz társaságról sem tudok, akik befolyásolni akarnák. A Meradia gondosan ügyel rá, hogy ilyesmi ne történjen a diákjaival.
- Azért is. De... ez jóval több ennél. - igen tudom, hogy ez most zavaros Lorennek. Sok, és furcsa. És nem lesz könnyű elviselni ami jön, egyikünknek sem. Sötét titok? Nem tudom, hogy ez mennyire az. Nem olyasmi, mintha tömeggyilkos lennék... de mégis. Nem állítottam meg azokat, akik a népemen élősködnek. Ez épp olyan. Alkalmatlan herceg voltam. De többé nem leszek az.
- Mit mondtam volna? A nincstelen, árva fiú akit befogadtatok valójában egy szökött herceg? Még önmagamnak is azt hazudtam, hogy ennek semmi jelentősége. Hogy már nem vagyok herceg, és soha többé nem is fogok úgy élni. Nem térhetek haza, így inkább leélem békében az életem a feleségemmel, és a gyerekeimmel. A múlt nem számít többé. Mindenkinek így a legjobb. Ezt ismételgettem önmagam számára is. Tévedtem. Sajnálom. - pontosan ezért szerettem. Pontosan ezért őt vettem el. Mert nem érdekelte ki vagyok. Nem a rangomhoz, hanem hozzám jött feleségül. Engem látott, és nem a palotát. Mert láthatatlanul is látott.
- Nem számít, hogy mit szeretnék. A kötelességeim számítanak. Maradok, és szembe nézek a tetteimmel, és azok következményeivel. Már nem vagyok többé egy összezavarodott, dühös, és rettegő kamasz fiú. Nem is viselkedhetek úgy többé. A vegyes házasság... nos lesznek, akik nem nézik jó szemmel, de közel sem ez volt életem legnagyobb ostobasága. Sőt, szerintem életem legjobb döntése volt. Ezerszer, és még ezerszer is újra, és újra kimondanám azt az igent. - tartok egy apró szünetet. át kell gondolnom, hogy honnan is folytassam ezt az egészet. Igen, változások lesznek. Új rang, új hivatal. Nem lesz könnyebb, vagy egyszerűbb életünk, bár a pénz miatt többé aligha kell aggódnunk.
- Anne a nap nagy részét Dylannel, mármint az öcsémmel töltötte. Valószínűleg elég sok mindent tud arról, hogy herceg vagyok, de arról vajmi keveset, hogy mért döntöttem úgy, hogy elhagyom a palotát. - válaszolom meg inkább az utolsó kérdést. Hosszú és zavaros lesz ez így. Talán nem a legjobb módszer ez a kérdezz felelek.
- Mi lenne, ha elmesélném az elejétől az egész történetet, hogy megérthesd, mit miért tettem. Mi hajtott annyi éven át, és csak utána térnénk át arra, hogy mi lehet? Talán... Dylannek, mármint az öccsémnek van egy merengője. Ha úgy akarod, meg is mutatom mindezt. Titkok nélkül. Mindent.- vetem fel, bár teljesen a merengő ötletében én magam sem vagyok biztos. Bár kitudja mégis. Könnyebb lenne, mint mindent újra felidézni, és elmesélni. Szavakba önteni, a szavakba önthetetlent. Ha Loren látná, akkor jobban megértené. Minden elhullajtott könnycseppemet, és a mögöttük lévő keserű fájdalmat...



Raymond Feretti
Raymond Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Age : 29
Hozzászólások száma : 49
Tartózkodási hely : Meradia

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Loren Feretti Szomb. Márc. 02, 2024 4:18 pm


Loren& Ray


- Én igyekszem, de elég nehéz feladat ez most számomra - sóhajtok fel reszketegen, mintha ezzel mindent, ami az imént elhangzott, elengedhetnék magamtól. - De mégis ki a fene ez a Mihail, hogy ennyire bízol benne? - emelem fel a kezem, majd ujjaimmal némileg zaklatottan túrok a fürtjeim közé. - Soha életemben nem hallottam még róla - csóválom meg a fejem, miközben az emlékeim között kutakodom, de még csak egy röpke pillanatra se villan be számomra a Mihail név. - És most csak itt fogunk ülni és beszélgetni? Nem lenne jobb elköltöznünk innen? - nyelek egyet. Ha Raymond valóban herceg és ismét felbukkant ott, ahonnan annak idején menekült, talán ez lenne részünkről a lehető legbölcsebb döntés, ha biztonságban szeretnénk tudni a gyerekeket. - Mégis miért ide jöttünk? Ezek után úgy gondolom, hogy nem véletlenül választottad számunkra ezt a helyet - állapítom meg, egyelőre nyugalmat erőltetve magamra. Raymond esélyesen már eleve tervbe vette, hogy ismét felveszi a kapcsolatot a családjával. Látom rajta, hogy ő is eléggé feszült a történtek miatt, ami valamilyen szinten érthető ugyan, de jelenleg nem vagyok olyan lelkiállapotban, hogy még őt is nyugtatgassam.
- Igen, ezt már kezdem sejteni - biccentek egyet, amint Anne neve újból felmerül a beszélgetésünk folyamán. Azért - akármilyen szemtelen is mostanában - erre még neki se lehetett kihatása. Nyilván jelen pillanatban is eszi a fene amiatt, hogy nem tud hallgatózni, hiszen Raymond még a költözésünk elején hangszigetelő bűbájt szórt erre a helységre.
- Bármit, de ezt tényleg nem kellett volna elhallgatnod - vetem ellen Ray érveinek. - Azt hitted, örökre titok marad? - nevetek fel halkan, mintha szórakoztatna a naivitása és egy picit tényleg ez is ott motoszkálhat a háttérben. - Az ilyesmi mindig kiderül, Ray. Sejthetted volna, hogy ez évekkel később visszaüthet rád. Sokkal jobb, ha egy kapcsolatban őszinte vagy, mert mindennek van jelentősége. És ha ezt tudom, akkor bizonyára nem hagyom, hogy ide költözzünk, méghozzá a gyerekekkel együtt - jelentem ki őszintén, még abban az esetben is, ha magamban nagyon is jól tudom, hogy ezzel megbánthatom őt. Ha tisztában lettem volna az igazsággal, nem tettem volna ki ennek se a gyerekeket, se önmagamat.
- Eddig is nemet mondtál rájuk - jegyzem meg halkan. - Mi baj származna abból, ha ezt újra megteszed? - vonom fel kérdőn a szemöldököm. - Ha visszamész, talán sokkal jobb lenne titokban tartanod azt, hogy neked idefenn családod van. Ha emiatt támadások érhetnek téged és minket is, talán ez lenne a lehető legjobb döntés részünkről - sütöm le a pillantásom és kezdem el a padlót tanulmányozni. Nincs ínyemre a helyzet, az pedig főleg nem, ha a származásom miatt érnének támadások engem és a családomat is. Raymondnak el kell rejtenie minket a nyilvánosság elől. Mondjuk, a Meradiába jár néhány szirén, ha pedig a tanáruk, mint herceg lép színre, oda a titkolózás. Fogalmam sincs, mit kellene tennünk, ami jelen pillanatban eléggé kétségbe is ejt. Ilyen helyzet se fordul elő az ember életében minden nap.
- Ó! - lepődöm meg a név hallatán, hiszen a fiunkat is Dylannek hívják, szóval elég fura arról a személyről hallani, akiről ténylegesen a nevét kapta. - Hallgatlak, mesélj - dőlök végül hátra és engedem el a kezeit, miközben a szememben némi dac is megcsillan és Raymond felfedezheti a pillantásomban a régi Lorent. Azt a fiatal nőt, aki a gyerekek előtt voltam. Aki szinte azonnal kiszúrta, ha valaki hazudott számára, hiszen istenadta tehetsége volt hozzá, ebből pedig Ray sejtheti, hogy eléggé kritikusan fogom végighallgatni a monológját. Elvégre, ez nem játék, nem titkolhat el előlem semmit sem, még az olyan apró részleteket sem, amelyeknek nem látja jelentőségét. - Bár, a Merengő jobb lenne. Tisztább képet mutat a valóságról - teszem azért még hozzá halkan. Nem szeretném hazugnak titulálni Raymondot, mégis szíven ütött az, hogy ennyi éven át titkolta előlem a valódi énjét.



Loren Feretti
Loren Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Hozzászólások száma : 14

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Raymond Feretti Szomb. Márc. 02, 2024 8:41 pm


Loren & Ray

Igaz. Még nekem is nehéz nyugalmat erőltetni magamra. Tengernyi félelmem van, de azt is érzem, hogy ennek most nem engedhetek. Többé már nem.
- Gyerekkori barát. Az egyetlen. Megmentette az életemet. Kevés dolog van, amiben csak fele annyira megkérdőjelezhetetlenül biztos vagyok, mint az ő hűsége. - Loren nem ismeri, de én rá bíznám az életem, és a családom életét. Ez pedig önmagában is sokat elmond róla. Jelenleg pedig úgy érzem minden szövetségesre szükségem lesz az előttem álló harchoz.
- Ma éjjel igen. Csak itt ülünk, és beszélgetünk. Azt ígértem nem lesz több költözés. Nem is lesz. Bármint hozzon is a holnap maradunk. - mennyire bölcs döntés visszatérni oda, ahhonnan menekültem? Magam sem tudom. De nem futok tovább. Így vagy úgy de szembe nézek a sorsommal. Többé senki sem űzhet el innen, sem engem, sem a családomat. Azt nem fogom megengedni.
- Mert ismerem ezt a helyet. A parkokat, a tórendszert, a kastélyt, a falut. Reméltem, ha hercegként nem is, de tanárként még élhetek itt békés életet. A népem közelében. Megtaníthatom a gyerekeimnek a szokásaink, a történelmünk. Hogy egy békés és csendes otthonra lelünk itt. Az igazgatónőn, és néhány idősebb tanáron kívül senki nem tudott a múltamról. Ők sem mind ismertek fel. Nagyon megváltoztam. Külsőleg is. - feszült vagyok a ma történtek miatt? Kevésbé, mint a holnap miatt. A mai nap inkább egy nagy érzelmi hullámvasút volt tele érzelmekkel, feltépett sebekkel, gyógyító könnyekkel. Terveztem-e, hogy így legyen? Nem kifejezetten. Reméltem? Talán, valahol legbelül, egy olyan részem, aki elől már nagyon-nagyon régóta igyekeztem elmenekülni, és nem hallgatni rá. Mégis idehoztam a családom. Ez jó, vagy rossz döntés volt? Nem tudom. Majd a történelem ítél. Egyenlőre a most problémáival nézzünk szembe.
- Talán naiv gondolat volt. Tévedés. De igen. A múltamból egyetlen karkötőn kívül semmi sem maradt. Legalábbis ezt mondogattam magamnak. A gyerekek viszont boldogok itt. Élvezhetik a sok vizet, a természetet, kiteljesedhet a mágiájuk, ami másol aligha. Itt tanulhatnak a népük történelméről, szokásairól. Boldogan élhetnek. A legjobbat akarom nekik. Ahogy neked is. Szükséged van egy állandó otthonra. Állandó barátokra, állandó munkára. Ez pedig egy tökéletes környezet hozzá. - talán Loren nem ért egyet az érvelésemmel. Talán túl ijesztő ez még neki, de hiszek benne, hogy idővel könnyebb lesz, és megtalálja itt is a boldogságot. Hiszen mi, a családja itt vagyunk számára, és minden más is adott, amiről beszélt, amire vágyott. Anne is megbékél idővel, amint a kamaszos dac helyett inkább a kíváncsiságának enged. Ebben pedig nagy segítsége lehet Naomi. Ebben reménykedem.
- Eddig egy ostoba, dacos, és megbántott kamasz fiú sértett önérzete mondott nemet, aki nem akarta meghallani, és tudomásul venni azt, ami nem tetszik neki. De ezt nem játszhatom tovább. Hogy várjam el Anne-től, hogy ne viselkedjen dacból mindent is elutasító, lázongó kamaszként, ha én magam közben ugyanezt teszem? Milyen példát mutatnék a gyerekeimnek?- nézek fel komolyan Lorenre. Ő ezt nem érti. Nem élte ált. Még nem érti. De szeretném, ha megértené. Ha képes lenne egy kicsit együtt érezni velem. Ha értené, és érezné, hogy mért ennyire fontos ez. Úgy, ahogyan én.  
- Nem. Nem titkolok el semmit. A családom létezését legfőbbképpen nem. A titkok ideje lejárt. Mint mondtad, úgyis minden kiderül. Bármit is gondoljanak egyesek kettőnkről, a házasságunkról vagy a gyerekeinkről. Eszemben sincs szégyenkezni miatta, és titkolni. Ha valaki ezért kritikával illet, hát állok elébe. - a "valakit" furcsa mód nyomom meg, szinte érezhető egy konkrét személyre gondolok, éppen csak a nevét nem mondtam ki. De az állkapcsom megfeszülése, az ahogy egy pillanatra lehunyom a szem, hogy visszanyeljem a feltörni készülő haragom, elárulja hogy itt bőven akad még megmagyarázni való dolog, de legalábbis olyanok, amik mélyen érintenek érzelmileg. Ugyanakkor mintha valami furcsa, új önérzetre leltem volna. Nem engedek az elhatározásomból. A családomért bárkivel, és bármivel megküzdők. A végén majd meglátjuk kinek kell mennie, és ki marad. A játszma még csak most kezdődik el. Eddig nem voltam ellenfél, de ez megváltozott. Nem kis mértékben Lorennek, és a gyerekeknek köszönhetően.  
- Ma éjjel már késő van. Dylennek készülnie kell a holnapra. De holnap délután elviszlek Dylan házába, és mindent megmutatok, amit látnod kell, és amit látni szeretnél. Segít, hogy átéld az én szemszögemből, és jobban megérts. - válaszolom meg a merengő felvetését, ami gyakorlatilag az én ötletem volt, és nem is akarok visszakozni. Mindent meg fogok mutatni Lorennek, hogy megérthessen. Hogy közelebb kerülhessen ahhoz aki voltam, ne csak azt ismerje, aki jelenleg vagyok. Nem az igazi énem titkoltam előle, pusztán a múltam azt a keserű, és fájdalmas valóságát, ami egészen az ő vigasztaló karjaiig űzött. Nem tagadom a dühös, lázadó kamasz Raymond is én voltam, és felelős tanár Raymond is én vagyok. Éppen csak az utóbbira sokkal inkább vagyok büszke, és sokkal inkább szeretném, hogy így ismerjenek, és ez jusson rólam az eszükbe az embereknek, semmint az előbbi. Lorennek is.
- Az apám a nagyherceg fia volt, így nyilván szintén herceg. Előre már gyerekkorában kiválasztott menyasszonnyal. Az édesanyám viszont más volt. Egy egyszerű cselédlány, akinek csak takarítania kellett volna apám szobáját, mosni a ruháját, bevetni az ágyát, mindezt láthatatlanul, és észrevétlenül. Ám apám mégis észrevette. Egymásba szerettek. Anyám megmutatta apámnak azt a világot, amit azelőtt hercegként nem ismert. A palotán túl. Ez felnyitotta apám szemét, és megváltoztatta. A problémák itt kezdődtek apa és fia közt. A Nagyherceg nem tűrt ellenmondást, ha valamit fejébe vett. Márpedig hallani sem akart arról, hogy a fia teherbe ejtett egy cselédet, és őt vette el az elrendezett házasság helyett. Az apám új politikai ideáival sem értett egyet, ahogy egyetlen döntésével sem onnantól. Nem nézte jó szemmel, hogy kiköltözött városállam egy szerényebb negyedébe, az átlagos alattvalók közé egy cseléd feleséggel, aki velem volt várandós. Egyszerűbb életet életek, és a hercegi vagyont, amit kapott nagyrészt a negyedben élők segítésére használták. Meleg konyhát nyitottak azoknak, akiknek nincs mit enni, és apám meghallgatta azok panaszait, akiknek jogi gondjai voltak, de még írni és olvasni sem tudtak, nemhogy képviselni magukat. Aztán megszületett az öccsém is, Dylan. Később én a Meradiába kezdtem járni. Ez szintén rendhagyó, és újító gondolat volt akkoriban. Anyám pedig a húgommal lett várandós...- csuklik el a hangom egy pillanat alatt, és gördül le egy újabb könnycsepp az arcomon, ahogy lehajtott fejjel mesélem a történetet, továbbra is szinte mozdulatlanul térdelve Loren előtt. Ő pedig sejtheti, hogy itt jön a mese azon része, ami igazából összetörte a gyermeki Raymondot. Az amit már részben ő is ismer, hiszen ezt a részt megosztottam vele, amikor Miley Thompson szüleivel kapcsolatos kételyek gyötörtek.



Raymond Feretti
Raymond Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Age : 29
Hozzászólások száma : 49
Tartózkodási hely : Meradia

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Loren Feretti Vas. Márc. 03, 2024 8:52 am


Loren& Ray

Azért Ray következő mondata már sokkal inkább megnyugtat, mint az előzőek. Legalább kiderült valami erről a Mihailról és már ez is több a semminél, nem igaz? Nem firtatom hát tovább a köztük lévő kötelék előzményét, egyelőre beérem ennyivel, habár sejtem, hogy ennél nyilván sokkal, de sokkal több állhat a háttérben. Itt és most viszont kismillió másik olyan kérdés akad, amely válaszra vár részemről és a családomat érinti teljes mértékben.
- Nem hiszem, hogy ha a gyerekek élete veszélybe kerülne, akkor szívesen maradnék - jegyzem meg halkan. Nem, ha bárki is az életükre törne, nem lennék képes továbbra is ebben a házban élni. Fognám őket és esélyesen hazatérnék. - Bulgáriában biztonságban lennénk - fészkelődöm a helyemen idegesen. Legszívesebben már most felpattannék és csomagolnék, de egyelőre szeretnék Raymond mellett maradni. Támogatni fogom, éppen csak nem minden áron. Az nem érdekel, ha rám leselkedik veszély, ha ketten lennénk, fel se merülne bennem ez a verzió, de a gyerekek érdekében még ezt is megtenném. Sose voltam egy anyuka-típus, Ray előtt kifejezetten a gyerekvállalás ellen voltam és csak azért léptem a tanári pályára, mert a családom minden egyes tagja az és a csordaszellem elég erős késztetés tud lenni. Azóta viszont fordult a kocka, megszerettem a gyerekeket, a sajátjaimat pedig óvom és védelmezem minden áron.
- Én ezt teljesen megértem, de sejthetted volna, hogy ez hatalmas kockázattal jár - szólalok meg. Hogy honvágyam van-e? Igen. Hiányzik a családom, akik a mai napig annyira távol vannak, de mindig hűségesen követtem Rayt. - A kicsik pedig tanulnak a népedről. Ha máshol nem is, az iskolában. De szinte biztosra veszem, hogy ha maradunk, akkor akár a Fekete-tóba is levihetted volna őket, hogy megismertesd velük a sziréneket. Ez nem jelentett volna akadályt.
Fogalmam sincs, miként működik ez a víz alatti népek világában, de elhiszem, amit mondok: Ray Angliában is megtehette volna ugyanezt. A veszély ugyanis, amely a visszatérésével jár, nem alábecsülendő. Egyelőre még nem vagyok tisztában a részletekkel, de elég a férjemre egy pillantást vetnem, hogy tudjam, semmi sincs rendben.
- Egy tökéletes környezet, ahol innentől kezdve féltenem kell a gyerekeink életét? - vonom fel a szemöldököm és tényleg nem értem Raymond logikáját. - Igen, kell az állandó otthon, de majdnem ugyanolyan fontos számomra a biztonság is - csóválom meg a fejem. - Ahol nem azon kell folyamatosan kattognom, hogy mikor esik baja a kicsiknek, Annenek vagy éppen neked. Ahol nem szükséges másokra bíznom a gyerekeimet annak érdekében, hogy ne végezzen velük senki. És ki lenne az állandó barátom? Mihail? A hűséges embered, aki jelenleg is a házunk előtt strázsál valahol? - teszem fel némileg indulatosan a kérdést, de a hangomat nem emelem meg. Senki se hallana semmit, még abban az esetben sem, ha ordibálnék, de azt se szeretném, ha Raymond azt hinné, haragszom rá, hiszen nem ez a helyzet. Visszajöttünk ide, mivel hiányzott neki ez a hely, ami számomra tényleg teljes mértékben érthető. Éppen csak arra nem tudok rájönni, hogy a veszély ellenére miért akar még maradni és minket is itt tartani. Már a legelején sejthette volna, hogy ez kemény menet lesz, hiszen nekem a családom az első, a gyerekek életét nem fogom kockára tenni.
- Anne nem azért ilyen, mert te elhagytad a sziréneket - forgatom meg a szemeimet bosszúsan. Igen, értem, mire céloz, de ennyi nem elég. - Kinőtte volna ezt az ostoba korszakot. A gyerekeknek pedig nem kell tudniuk arról, hogy kik is ők. Nem hiszem, hogy a rang és a vagyon számítana nekik. Ránk van szükségük. Rám és rád. Ha felnőnek, elmondod nekik az igazat és nem állunk az útjukba, ha úgy döntenek, hogy részt vesznek ebben, de addig nem szívesen teszem ki őket semmiféle veszélynek sem - sóhajtok egyet. Értem, hogy mindez fontos Ray számára, éppen csak azt nem tudom felfogni, hogy ez miért ír felül minden mást. Herceg szeretne lenni? Tegye. De akkor ne álljon az utamba, amikor fogom Annet, a kicsiket és hazamegyünk. Egy ideig nyilván ki fogok tudni békülni a helyzettel és a kedvéért meg is teszem majd, de - amint érezhető lesz a veszély - lépni fogok.
- Nem hiszek abban, hogy az ellenkezés kimerülne a kritikákban - osztom meg vele a véleményemet. Kihallom, amint megnyomja a "valaki" szócskát, de egyelőre nincs hozzá lelkierőm, hogy még arra is rákérdezzek nála. Inkább igyekszem nem folyamatosan elképzelni magam előtt a gyerekeink vérbe fagyott testét...
- Miért? Mi lesz holnap? - kapom fel a fejem a következő mondatai hallatán. Az öccse herceg, vagyis uralkodnia kell, de miért van olyan érzésem, hogy ez nem feltétlenül ezt takarja csupán? Mégis mi mindennel járhat az, hogy Ray ismét felbukkant? Elhagyta a családját, az uralkodó réteget, ott nyilván nem merül ki annyiban a visszatérés, hogy a nyakukba borulva sajnálkozik egy sort.
- Ezek szerint a szüleidet a nagyapád megbízásából ölhették meg? - jön velem szembe a gondolat a múlt hallatán. - Ő bérelhetett fel valakit, hogy ezt tegyék velük? - firtatom tovább. Nem vagyok jártas a politikában, ahogy nem vagyok hercegnő sem, de ezek alapján igen nagy a valószínűsége ennek is. A nagyherceg fia egy egyszerű lányt vesz feleségül és szembemennek mindennel, amit egészen addig a nemesség képviselt, vagyis veszélyt jelentenek. - És Miley? - teszem fel a kérdést gondterhelten. - Sikerült már megtudnod a szüleiről valamit? Bármit? - nyomom meg az utolsó két szót. Mindent megosztott velem, amikor kibukott a dolog. - Van rá esély, hogy ő a halottnak vélt húgod?
Ha Raymond visszatér, annyi előnye mindenképp lesz, hogy sokkal több követ tud majd megmozgatni a válaszok felderítése érdekében, mint szimpla tanárként.




[/color][/b]
Loren Feretti
Loren Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Hozzászólások száma : 14

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Raymond Feretti Vas. Márc. 03, 2024 11:56 am


Loren & Ray

Valóban. Mihail és köztem ez egy nagyon régi, és nagyon bonyolult kötelék. Nem olyasmi, amit egyetlen mondatban képes lennék meghatározni. Ehhez idő kell.
- Akkor ennek nem szabad megtörténnie. És meddig lennénk biztonságban? Egy hónapig, kettőig? Egy évig, kettőig? Most, hogy biztosak benne, hogy nem vesztem oda azon az éjszakán sehol sem lennénk nagyobb biztonságban mint itt. Na és akik nem mehetnek el, és nem képesek megvédeni magukat? Értük ki szólal fel? Őket ki védi majd meg? Nincs olyan hely a Földön, ahol a bűntudat és szégyen ne érne utol. - nem. A csomagolás nem old meg semmit. Visszamehetünk Bulgáriába meglátogatni Loren rokonait. Tölthetjük ott a szüneteket, ahogy eddig is. A népem viszont nem hagyhatom el többé. Nem hagyhatom cserben azokat, akik hittek bennem. Akik abban reménykedtek, hogy egy napon visszatérek. Hát eljött ez a nap. Tudtam-e, hogy nehéz lesz? Valahol belül igen, sejtettem. A múltamban semmi sem egyszerű, sem szép. Nem szóltam erről, mert meg akartam kímélni a családom a fájdalmamtól. Többé azonban ez már nem járható út.
- Az élet önmagában kockázattal jár. A világon bárhol elérhet a végzet. Senki sem él örökké. Csak az nem mindegy, hogyan éltünk, amíg volt rá lehetőségünk. Mi marad meg rólunk mások szívében. Nem akarom, hogy a népem arra emlékezzen, aki régen voltam. Aki elhagyta őket. - megértem Loren honvágyát. Talán jobban is bárki. Hiszen elég sokáig voltam távol. Loren viszont tartja a kapcsolatot a rokonaival, és rendszeresen haza látogatunk. Ha ez csak pár nap, akkor is. Nekem ennyi sem adatott meg hosszú éveken át. Most pedig nem mondok le a letelepedés lehetőségéről, csak mert valaki megpróbál rám ijeszteni. Loren jó anyuka. Én mindig tudtam, hogy az lesz. Olyan, aki megvédi a gyermekeit. Ezt pedig mindig is csodáltam benne. Éppen csak ezt megteheti itt, és velem.  
- Néhány lapra írt mondat nem ugyanaz, mint megélni, és átélni a népeddel való kapcsolatot. Látni a saját mágiád kiteljesedését. Levihettem volna őket a Fekete-tóba. Igen. De az mégsem ugyanaz. Na, és ha ott meglát valaki? Idő kérdése lett volna, hogy mindenki tudja hol vagyok, és miként élek. A szírén uralkodó családok jól ismerik egymást. Nem ritka az egymást közt elrendezett házasság sem, hogy szorosabbra fűzzék a diplomáciai kapcsolatokat. Talán már ott láttak, és onnan tudták. - talán Dylan is így talált rám. Vagy megérezte. Vagy ki tudja. Nála sose tudni, hogy miként tud meg dolgokat. Nem becsülöm le az első minisztert, és hogy mennyire nem akarja a visszatérésem. Fél attól, hogy túlságosan hasonlítok apámra. Nos, igaza van. Ám ezúttal már nem egy gyerek az ellenfele.
- Ezen felül amit a könyvek írnak nem mindig helyesek. A sztereotípiák és homályos mítoszok nem segítenek. A pletykákkal ellentétben nem minden véla hiú, akinek csak és kizárólag a külcsín számít, nem minden kentaur jó asztrológiából, és jóslástanból, és nem minden bolgár durva, és erőszakos, aki csak a sötét varázslatokat tanulta meg az iskolában. És nem minden szírén csábít el a hangjával, hogy aztán szinte őrült függőséget váltson ki belőled, és a befolyása alatt tartson. Az ilyen sekélyes feltevéseknél én többet, és mélyebbet akarok adni a gyerekeimnek. - sosem kényszerítettem Lorent így semmire. Sőt még arra se emlékezhet, hogy valaha hallott volna énekelni, vagy hangszeren játszani. Noha gyerekkoromban azt mondták kifejezetten tehetséges vagyok. Ráadásul a közhiedelemmel ellentétben a szírén ének inkább gyógyító jellegű. Bár ritka esetekben tényleg jegyeztek fel függőséghez hasonló tüneteket. Na persze a szírének többsége elég tehetséges benne. Dylan mondjuk special annyira nem. Ő másban tehetséges, amiben én nem.
- Gondoskodom róla, hogy ne kelljen félned, és féltened sem a gyerekeket, sem engem. Nem hazudok, ez nem lesz egyszerű küzdelem. De nem hátrálok meg előle. Mihail addig is igen, gondoskodni fog a védelmünkről. Nagyobb biztonságban leszünk mint szinte bármelyik család bárhol a világon. Barátokat pedig mindig van lehetőség szerezni. A falu tele van emberekkel. A kastély tele van tanárokkal, a szirén városállam tele van szirénekkel. A palota pedig biztosan jelöl ki egy rakás udvarhölgyet is melléd. Rajtad múlik, hogy hol és mennyi barátod lesz. - érzem Loren hangjában a feszültséget, talán még azt is hogy szívesen kiabálna. Én azonban próbálok nyugodt, és csendes maradni. Még most is. Ámbár igaz, senki sem hallana semmit, akkor sem ha hangosan veszekednénk. Bár ez utóbbi elég ritkán történik meg szerencsére. Megérteném-e, ha Loren dühös lenne, és hangosan veszekedne? Igen. Ez nem lehet könnyű, és egyszerű neki. Sőt ijesztő és felkavaró lehet. De nem szabad hagynunk, hogy ezek az érzések uralkodjanak rajtunk. Ideje, hogy a mesebeli világot látott herceg hazatérjen, és példát mutasson, felhasználva a nagyvilágban tanultakat, amik csak erősebbé és elszántabbá tették.
- A gyerekeknek joguk van tudni, hogy kik is ők, és ismerni a családjuk történetét. És igen, ránk van szükségük. Azért, hogy megtanítsuk helyesen és felelősséggel élni őket. Nem lesznek képesek élni sem a vagyonnal, sem a ranggal, ha mi nem tanítjuk meg rá őket. Ahogy én sem voltam képes rá. Hogy várjam el tőlük, hogy felnőttként helyesen cselekedjenek, tiszteljenek másokat, és vállaljanak felelősséget a tetteikért, ha én magam nem mutatok példát számukra ebben? Ha azt tanulják meg tőlem, hogy minden gond, és probléma elől el lehet futni, és egy új helyre költözni felelősségvállalás nélkül. Hogy minden rosszra ennyi a megoldás? - a gyerekeknek leginkább példamutatásra van szükségük. Olyanok lesznek, amiben felnőnek. Amilyen mintákat a szüleiktől látnak. Nem akarom, hogy a kicsi Dylan vagy Evelyn, vagy akár Anne azért tévedjen rossz útra, mert nem megfelelő példát mutattam számukra kicsi korukban, amikor még befolyásolhatóak voltak. Ez már inkább a gyereknevelés témaköre, semmint a rangé és vagyoné. De lássuk be a kettőt azért elválasztani sem lehet teljesen egymástól. Szóval igen, szeretném, ha gyerekeink büszkén néznének fel rám. Arra akivé felnőttem végül. Bármily soká tévelyegtem is.
- Mást úgysem tehetnek. De ha mégis megpróbálják, annak súlyos következményei lesznek. Úgy értem rájuk nézve. Ezúttal másképpen lesznek a dolgok. - ezt pedig jobb ha egyszer s mindenkorra a fejébe vési mindenki. Senkinek sem fogom hagyni ugyanis, hogy a legcsekélyebb mértékben is ártson a családomnak. Bármiben is. A felségsértés vádja lesz a minimum, amivel számolniuk kell, ha mégis ilyesmire adnák a fejüket. Azt pedig kétlem, hogy szívesen venné a nyakába bárki is.
- A Nagy Tanács gyűlése. Ezen Dylannek kötelező részt vennie Királyi Titkárként, és királyi rokonként is. Valószínűleg... - egy pillanatra habozok, hogy ki merjem-e mondani a következő szavakat, de titkolni sem lenne értelme. Pusztán nem akarom, hogy Loren jobban megijedjen. Ahogy sejti, azért a királyi családba való visszatérés, nem csak pár könnyes ölelést, és szánom-bánomot takar. - ... hosszasan vitáznak majd rólam... az esetleges megbüntetésemről. Bár ha így is lesz, valószínűleg kimerül majd a hercegi előjogaim korlátozásában. Ne aggódj ez miatt túlságosan. Dylan mellettünk áll. Kitalál majd valamit, hogy megvédjen. - fejtem ki végül, hogy mi várható. Bár erre inkább a történetem után, semmint előtt tértem volna ki szívesebben. Tényleg túl kusza ez így. Lorennek olyan kérdései vannak, amikre leginkább csak később válaszolnék. Nem igazán jó így a logikai sorrend. Nem értheti meg a válaszaimat, mert nem érti az előzményeket sem.
- Nem igazán. Konkrét bizonyítékom semmire sincs. Anélkül pedig ostobaság vádaskodni. Abban sem vagyok biztos, hogy a húgom él-e egyáltalán. Talán csak máshol ölték meg. Ki tudja mi járt a gyilkosok fejében. De ki fogom deríteni. Holnaptól talán már könnyebb lesz. - sóhajtok fel. Ha nem születik túl súlyos ítélet, és visszatérhettek hercegként a palotába, akkor lesznek forrásaim arra, amire eddig nem. Nyomozhatok majd. Persze szigorúan titokban. Kevesen lesznek, akiket beavatok ebbe. Mihail, Dylan, Jacob. Talán mást nem is. Addig, amíg kézzel fogható bizonyítékok nem állnak a rendelkezésemre, amivel megkérdőjelezhetetlenül járulhatok Őfelsége elé. Egyenlőre azonban nem találgatnék. Inkább csak folytatnám a történetem.
- A nagyapám hírhedten kegyetlen ember volt. Senki nem mert szembe szállni a hatalmával, apámat leszámítva. Hogy megölette volna ezért? Nem tudom. Komolyan nem. De ha benne is volt az eltussolásában, nem hiszem, hogy közvetlen tőle származott volna a parancs. Akkor már én és Dylan sem lennénk életben. Noha az igaz, hogy a szüleink halála után hozzá kerültünk. Ő pedig kegyetlenül bánt velünk is. Főleg velem. Én igyekeztem megvédeni Dylant. Amennyire tudtam de de... - nem mindig sikerült. Néha őt is bántotta. Néha egyszerűen ráfeküdtem az öccsémre, hogy engem érjenek az ütések helyette. Néha a karjába kapaszkodtam, de erősebb volt nálam. Megütött, és a földre esetem. Aztán az emberei fogtak le. De talán Dylan számára még rosszabb volt, amikor a nagyapám emberei őt fogták le, és kellett végig néznie, ahogy engem büntet. Az arcomon könnycseppek gördülnek le, a kezem észrevétlen szorul ökölbe... Talán tényleg az én hibám volt... talán tényleg én nem vigyáztam az öcsémre elég jól...
- Egyszer azt kérdezted, hogy mért vagyok ennyire pacifista? Nos, nem hiszek az erőszakban, mert a nagyapámtól semmi mást nem kaptam éveken át, mint erőszakot, és gyűlöletet, amitől én magam is csak dühösebb, és dacosabb lettem. Minden alkalommal, amikor megvert csak távolabb sodródtam a naiv, kedves kisfiútól, aki valaha voltam. Márpedig mindig volt egy ok, hogy megverjen, és megbüntessen. Ha jobban szerepeltem egy vizsgán, mint a többi herceg, azért, ha rosszabbul, akkor azért. Ha időben otthon voltam azért, ha elkéstem azért. Ha sütött Nap azért, ha esett az eső azért. Igazából nem számított az ok. Csak a gyűlölet és harag szavai voltak azok, amiket megtanultam tőle. - eleinte azt hittem az én hibám. Próbáltam jobb fiú lenni. Megfelelni. Aztán rájöttem felesleges. Onnantól pedig egy olyan útra tévedtem, ahonnan nem volt visszatérés. Egészen mostanáig...


Raymond Feretti
Raymond Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Age : 29
Hozzászólások száma : 49
Tartózkodási hely : Meradia

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Loren Feretti Vas. Márc. 03, 2024 1:15 pm


Loren& Ray


- Azt állítod, hogy ha elmegyünk innen, abban az esetben folyamatosan menekülnünk kell majd? - mélyesztem a tekintetem Raymond szemeibe. Ezt az életet se szeretném a gyerekeknek... Folyamatosan hátrafelé tekintgetni, miszerint követ-e valaki, nem éppen a legkellemesebb érzés. - Az öcséd ebben nőtt fel, nem igaz? Nála senki se lehet alkalmasabb a szóvivő szerepére - rágom az ajkaimat tűnődve. Cseppet sincs ínyemre, hogy pillanatok alatt ennyire a feje tetejére állt az életünk. Ma délelőtt Raymond csupán egy kis sétára indult, erre éjszaka tér haza egy vadidegen férfival az oldalán. Ráadásul hercegként! - Tudom, hogy önzőségnek tűnhet majd az, amit mondok, de azok az emberek... szirének... eddig is kiálltak értük, nem igaz? Hallottad már azt a mondást, miszerint egy fecske nem csinál nyarat? - vonom fel a szemöldököm. - Nem vagy mindenható, Ray. Amit az öcséd nem tudott elérni, azt te se fogod tudni.
Nem ismerem a lenti világnak a működését, de kétlem, hogy Raymond többet tehetne a népéért, mint Dylan. Nem becsülöm alá, hiszen rengeteg eredményt elért az évek folyamán, tisztában vagyok azzal, hogy amit eldönt, azt véghez is viszi, de az uralkodás és a népen való segítés nem csupán ennyiből áll. Aláírom, nem az a kétségbeesett kamasz már, akit annak idején megismertünk, de ő egy családapa, egy tanár és semmi több. A hercegeskedést nyugodtan bízza az öccsére, én ugyanis szeretném a férjemet a lehető legnagyobb biztonságban tudni továbbra is.
- Ez rád jelenleg háromszorosan is érvényes - komolyodom el még az eddiginél is jobban. - Aggódsz a néped miatt? Megértem. De én érted aggódom és ez is ugyanolyan erős, amelyet jelenleg te is érezhetsz - osztom meg vele kerek-perec a véleményemet. - Eszem ágában sincs hagyni, hogy céltáblává válj valamiféle hatalmi sakkjátszmában - csóválom meg a fejem. - Főleg nem most... - teszem azért még hozzá, de inkább nem folytatom. A családom pedig... Igen, látogatjuk őket, de az mégse ugyanaz. Szerettem volna Bulgáriában maradni, a közelükben, ezen pedig mit sem enyhít néhány alkalmi látogatás. Ki tudja, nyilván én kötődöm a kelleténél jobban, de akkor is...
- Neked volt menyasszonyod, amikor elmentél onnan? - teszem fel a kérdésemet, noha inkább csupán kíváncsiságból, semmit féltékenységből. Mivel Ray múltjának eme szegletét nem ismerem, nem tudhatom, mi minden játszott közre a távozásában.
- Bőven elég, ha velük vagy - sóhajtok egyet. - Meg fogják ismerni a népedet, ehhez nem kell hercegnek lenned. Sose tiltottam, hogy levidd őket a szirének közé. Tisztában vagyok azzal, hogy mennyire fontosak az ember gyökerei, ahogy azt is láttam rajtad, hogy még mindig kötődsz a népedhez. Sejtettem, hogy egyszer eljön majd az a nap, amikor visszatérsz közéjük, de hogy pont most és ilyen körülmények között - sóhajtok egyet némi megbánással a hangomban. Nem jó az időzítés, nagyon nem. Mindennek tudatában pedig fogalmam sincs arról, hogy miként közöljem a dolgot Raymonddal. Van éppen elég baja, valljuk be.
- Udvarhölgyet? - pislogok egyet értetlenkedve. - Minek nekem udvarhölgy? Ray, én ebben nem akarok részt venni... Mármint, melletted állok, a gyerekeket se tiltom el, de én nem vagyok oda illő elem. Nem vagyok szirén, nem születtem nemesnek, velem nem fogsz tudni villogni - csóválom meg a mai nap folyamán immár sokadjára a fejem. A házasságom révén lehetek hercegné, de ennyi nem elég. - Azt mondtad, a visszatéréseddel sok ellenséget szereztél magadnak. Képzeld el, mennyit szerezhetsz azzal a puszta ténnyel, hogy egy embert vettél feleségül? És még mennyit, ha fogod magad és engem is bemutatsz odalenn - érvelek hevesen. Ez teljes mértékben olyan, mintha én magam festeném Raymond hátára azt a bizonyos X-jelet. Ebben pedig nem áll szándékomban részt venni.
- Igazad van, de én még várnék ezzel - biccentek egyet. - Még túl kicsik, túl fiatalok. Nem szeretném, ha már holnap levinnéd oda őket. Kibírsz még pár évet? - szorítom meg enyhén a kézfejét. - Nem futunk el, de kompromisszumokat köthetünk, nem igaz? Ha úgy érzem, a helyzet kezd túl veszélyessé válni, mindenképp hazamegyek, a szüleimhez. De addig kap egy esélyt a helyzet. Hátha tévedsz és mégse lesz ennyire nehéz - győzködöm, habár sokkal inkább saját magamat, semmint Raymondot. Nem élhetek stresszes környezetben, de a férjem miatt vállalni fogom. Túlságosan is szeretem őt ahhoz, hogy magára hagyjam ebben a helyzetben. Mégis, úgy érzem tisztának, ha már most közlöm vele, hogy lesznek körülmények, amelyek felül fogják írni a mostani döntésemet. Azt állítja, nem kell félnünk semmitől sem és én hiszek is neki, de ez akkor is nagyon nehéz.
- Végre egy jó hír - reagálom le a várható büntetés mértékét. - Ezek szerint nem kell attól tartanom, hogy börtönbe vetnek vagy hasonló - állapítom meg egy enyhe mosoly kíséretében. - Számomra eddig se voltál herceg, szóval nyilván semmit se fogok érzékelni ebből az egészből.
És ez a legfontosabb. Ray jó tanár, jó apa, de fogalmam sincs, miként birkózna meg az uralkodással így hirtelenjében. Ha vissza is szeretne térni és gyakorolni a jogait, amelyek a születése okán megilletik őt, jobb, ha azt fokozatosan teszi majd. Ezt figyelembe véve pedig még előny is, hogy nem kap rögtön minden hatalmat a kezébe.
- Ha ezt a családod elé tárod, ők szerintem segíteni fognak kideríteni, hogy mi történhetett - szólalok meg halkan. Nehéz lehet ez a bizonytalanság és idegőrlő. - Herceg vagy, a húgod pedig hercegnő volt. Egy királyi család nem szereti a kétes ügyeket - csóválom meg a fejem. - A rangod pedig még a segítségedre is lehet ebben. Eddig magadnak kellett nyomoznod, de nemsokára másokat is ráállíthatsz az ügyre. Szakértőket.
Nem tudom, hogy ezt Ray megteszi vagy hogy egyáltalán megteheti-e, de a kérdés, miszerint a húga életben van-e vagy sem, nem maradhat megválaszolatlanul.
- És senki se volt képes fellépni ellene? - kérdem meg csendesen Raymond beszámolója után. Mit ne mondjak, elég elkeserítő ez az egész. Végül csupán fogom magam és a kényelmes ülőhelyemről szintén a földre ülök vele szemben, de a szemkontaktust és a kezét továbbra se engedem el, egy pillanatra sem. - Te vagy a lehető legjobb ember, akit ismerek, Ray. Még a hibáid is imádni valóak - nevetem el magam. - Ne vádold magad semmiért sem. Ha a körülötted élők nem tettek semmit, akkor te mégis mire lettél volna képes? - vonom fel a szemöldököm. - Fiatal voltál és olyan, amilyen. Nem voltál gyenge, nem voltál rossz ember, csak még éretlen. Ma már másként cselekednél, ebben biztos vagyok. Menj vissza a népedhez, én itt leszek - mosolyodom el, majd hajolok hozzá egy csók erejéig, végül húzódom vissza. Szeretem és ezen semmi, de tényleg semmi sem változtathat.




[/color][/b]
Loren Feretti
Loren Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Hozzászólások száma : 14

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Raymond Feretti Vas. Márc. 03, 2024 4:11 pm


Loren & Ray

- Nem állíthatom biztosra, de én nem örülnék túlzottan, ha az ellenségeim utódai csak úgy szabadon kószálnának a nagyvilágban potenciális fenyegetésként, ami bármikor visszaüthet. Van, amivel jobb itt és most szembe nézni. - csóválom meg a fejem. Nem, nem akarom az egész hátralevő életemet a hátam mögé pislogással tölteni, és a családomnak se kívánom ezt. Azt akarom, hogy a feleségem és a gyerekeim szabadon mászkálhassanak az utcákon, nevetgélve és boldogan. Ehhez pedig egyetlen út vezet.
- Igen, ő kiváló szóvivő. Ugyanakkor talán, amire egyedül nem volt képes, amire egyedül én nem voltam képes, vagy amire a király nem volt képes önmagában, vagy az anyakirályné, vagy a védelmi miniszter, arra képesek lehetünk együtt. Az öcsémnek igaza van. Össze kell fognunk, és támogatni egymást. Másként nem megy. Nem sokára feleségül veszi a védelmi miniszter lányát. Ez segít nekünk. A többi minisztert pedig igyekszik meggyőzni és magunk mellé állítani. De ez már politika. - sóhajtok fel. Ez pedig már inkább Dylan terepe. Ő meglehetősen ügyes készségeket fejlesztett ki hozzá, hogy egy ilyen környezetben is jól boldoguljon. Ha akarja elég meggyőző tud lenni. A saját részemet pedig nem bízhatom másokra. Ez olyan lenne, mintha Loren visszamenne tanítani, de az egyik tanár szakos egyetemistától várná, hogy helyette javítsa ki a dolgozatokat, amiket ő íratott, helyette tartson órát, és helyette vezesse az évfolyam naplót. Értem, hogy szeretne biztonságban tudni, de ennek nem az a módja, hogy nem veszek tudomást a rangomról, és a vele járó kötelezettségekről.
- Megértem, hogy aggódsz. De igyekszem lezárni a múltat. Akkor pedig nem kell majd többé féltened. Hatalmi sakkjátszmák ide vagy oda. Akkor még az is megeshet, hogy hátra lépek, és a sakkozást átengedem az öcsém számára, akit még szórakoztat is. -mosolyodom el egy kicsit, de a következő mondatra én kapom fel a fejem.
- Főleg nem most? Ez mit jelent? - teszem fel ezúttal én a magam kis közbe szúrt ide nem vágó kérdését. Valószínűleg ez is olyasmi, amit megbeszélhetnénk később is, ámbár úgyis mindegy.  
- Nem. Legalábbis nem tudok róla. Most pedig már nem is érdekel a kérdés, mert van egy csodálatos, és tökéletes feleségem. - nem éppen a nőügyek vezettek a lelépésemhez. Legalábbis nem a kényszerházasság. Sok egyéb okom is volt. De lassanként ezeket úgyis feltárom majd Loren előtt.  
- Ahhoz, hogy veletek lehessek úgy, ahogy szeretnéd, hogy a gyerekeink megismerhessék a népüket, és gyökereiket vissza kell térnem, és tisztázni a múltat, ezáltal biztosítani a jövőt. Van hogy nincs könnyű út, nincsenek könnyű körülmények, vagy jó időzítés. Egyszerűen meg kell tennünk, amit helyesnek érzünk bármi legyen is aztán. - nem tudom, hogy mit akar Loren közölni, csak érzem, hogy van valami a háttérben. Talán máris lebeszélt egy részmunkaidős tanári állást a kestélyban? Vagy valami egész más? Akárhogy is, nem faggatom tovább, ha nem mondja el magától. Bízom benne, és a döntéseiben. Majd megosztja ha egy kicsit letcsitultak a dolgok.
- Hogy segítsenek a háztartásban, a gyerekek körül, lenne egy kicsit több időd magadra, és társaságot is jelentenek, akikkel nem csak rajzfilmekről tudsz beszélgetni. Ezen felül, én már most büszke vagyok rád, és büszkén villogok veled. Senkinek nincs olyan gyönyörű, és tökéletes felesége, mint nekem. -  mosolyodom el egy kicsit. Mintha nem venném túl komolyan a Királyi család nőtagjaira vonatkozó etikett, és protokoll szabályokat. Sőt nem is érdekelne az egész. Elvégre mi is élhetünk csendes és szerény életet, mint a szüleim.
- Az ellenségeim legfeljebb megpukkadhatnak az irigységtől, amikor bemutatlak. Szórakoztató lesz látni az arcukat. - nem azt mondtam, hogy "ha" bemutatlak, hanem azt hogy "amikor", ezt az árnyalatnyi de jelentős különbséget pedig Loren is érezheti. Ugyanakkor mintha nem tartanék ettől az egésztől. Persze, nyilván lesz, akinek nem tetszik majd. Az első miniszter, és a csatlósai. De bírom a kritikát. Mást meg nem tehetnek a panaszkodáson kívül. A család belső ügyeibe aligha van beleszólásuk.
- Anne-t Dylan már levitte magával. Sétált vele a parkban, megmutatta neki a királyi könyvtárat, és kétlem hogy utóbbitól távol lehetne tartani. Ezen felül az anyakirályné szerintem már most nagyon kíváncsi a gyerekekre és rád is. Kénytelen leszek levinni titeket és bemutatni. Nem tagadhatom meg tőle ezt. - vallom be a dolgot végül, de még mindig valamiféle szórakozott mosollyal. Nem úgy, mintha ez egy rossz dolog lenne. A hercegség nem csak ijesztő és rossz dolgok összessége, valljuk be.
- Reméljük erre nem lesz szükség. De ha mégis, akkor majd Mihail és az emberei elkísérnek, hogy vigyázzanak rád és a gyerekekre, amíg vissza nem térhettek biztonságban. Reméljük, egyenlőre azért, hogy nem lesz mégsem ennyire nehéz. - elvégre még az anyakirálynétól is heves elutasításra számítottam. Rideg bánásmódra. Ehelyett ruhát, süteményt, és könnyeket kaptam. Sok könnyet. Talán mégsem lesz minden olyan bonyolult és nehéz, mint amilyennek tűnik. Most hogy a nagyapám szelleme már nem mérgezi többé a palotát. Ez azonban lehet naiv gondolat.  
Loren következő szavaira csak bólintok egyet. Jó hír-e? Még nem tudom. Ezen felül lesz aki megpróbál majd száműzni, vagy bebörtönöztetni. Nem zárható ki az eshetőség teljesen. Ezt azonban nem mondom ki hangosan. Nem kell hogy Loren még ezen is rágódjon. Vagy azon, ha kevesebb előjogom van, akkor kevésbé tudom megvédeni a családomat is. Ez legyen a holnap problémája.
- A rangom még a segítségemre lehet. De jobb, ha erről kevesen tudnak. Minél kevesebben, annál jobb. Vannak dolgok, amiket nem szabad nagy dobra verni. Ha konkrét dolgok lesznek a kezünkben, akkor tárjuk a család és a nyilvánosság elé. Nem előbb. - csóválom meg a fejem, óvatosságra intve Lorent is. Nem lenne jó, ha arról beszélgetne fűvel-fával, hogy keresem az elveszett húgomat, és a szüleim gyilkosait, hogy megbüntessem őket. Még ha ez igaz is. A túl korai vádaskodás több bajt, mint hasznot hozhat.
- Vagy féltek tőle, vagy jól manipulált féligazságokkal. Nem volt, aki megvédett volna tőle. Én... én... kértem a királynét... könyörögtem, de ő nem hallgatott meg. Onnantól a látogatásaim se fogadta, ha mégis találkoztunk ridegen, és elutasítóan bánt velem. Akkoriban nem értettem miért. Most már tudom. A nagyapám, és az első miniszter tele ültették a fejét afféle gondolatokkal, hogy csak azért akarok a közelébe férkőzni, hogy rivalizálhassak a koronaherceggel, hogy egy napon elvehessem a helyét... én nem akartam ilyesmit, de ő ezt nem tudhatta. Csak... csak a saját fiát védte. Azt hitte helyesen cselekszik. - nem tudta mennyi fájdalmat okozott annak a kisfiúnak, aki akkor voltam. Csak egy anyai ölelésre, egy kedves szóra vágytam tőle, semmi másra. Nem volt célom. Sem politikai, sem másmilyen. Eleinte nem. Mára pedig ő is megbánta, ahogy velem bánt. Én pedig megbántam a dühös és gyűlölködő szavakat, amiket akkor mondtam, amikor elhagytam a palotát. Sok fájdalom. Sok megbánás.
- Eleinte csak sütit csentünk Dylannel. Aztán, amikor a nagyapámhoz kerültünk, és minden rossz lett, egy idő után már Dylant is próbáltam ellökni magamtól. Hogy így védjem meg. Aztán már nem sütit, hanem tengeririzsbort loptam a konyháról. Nem tanultam. Egyre nagyobb bajokba keveredtem. Ha már így is úgy is megvernek, legalább legyen oka, nem igaz? Közben a nagyapám, és az első miniszter is folyton olyasmiket mondtak, hogy minden baj a palotában miattam van. Jobb lenne, ha eltűnnék. Egy idő után elhittem, hogy igazuk van. Hogy jobb lesz, ha eltűnők. Aznap este az akkori királyné, a mostani anyakirályné szülinapi ünnepségét tartották. Tél volt. A víz és az időjárás is szokatlanul jeges, még az évszakhoz képest is. Megint ittam, nagyon sokat. Aztán feldúltam az ünnepséget. A mágiám elszabadult. Összetörtem a nagyapám által faragott jégszobrot, és megsebesítettem vele. Talán másokat is, erre nem emlékszem tisztán. Minden éveken át elfojtott harag, düh, és gyűlölet a felszínre került, és sikítva odítottam világgá minden fájdalmamat. Aztán gyakorlatilag Ádám kosztümre vetkőztem a terem közepén, hogy mindenki lássa mit tett velem a nagyapám, közben pedig álszentnek és sok egyébnek neveztem a királyi családot, mert szemet hunyt. Aztán egyszerűen kisétáltam és levetettem magam a fagyos vízbe, az egyik úszó jégtábla felsértette a karom. Nem emlékszem másra csak a hidegre, a fájdalomra, a görcsre az izmaimban... aztán jött sötétség. - a szirének jól bírják a hideget, és kapnak levegőt a víz alatt, feltéve ha átváltoznak, de változáshoz jó fizikai állapotban kell lenni. Főleg pedig józannak, mert könnyen félre sikerülhet bármi. Én nem voltam egyik állapotban sem. Azt sem tudom, hogy egyáltalán átváltoztam-e?  Vagy hogy hogyan kerültem egy falu széli kis fogadóba fel. Akkora már azt beszélték, hogy a jeges vízbe fulltam, és csak a holttestem keresik a katonák...
- Nem... te vagy a legjobb ember a világon, akit ismerek. Nélküled én... nem bírnám ki. - mondom könnyek közt, amikor ő is lecsúszik hozzám a földre. Amikor megcsókol egyszerűen magamhoz vonom, és úgy ölelem, mintha sosem akarnám elengedni többé. Mint egy kétségbeesett kisfiú, aki mentőövként kapaszkodik a szeretet legkisebb megnyilvánulásába is...



Raymond Feretti
Raymond Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Age : 29
Hozzászólások száma : 49
Tartózkodási hely : Meradia

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Loren Feretti Vas. Márc. 03, 2024 5:36 pm


Loren& Ray


- De mégis ki lenne képes ártatlan gyerekek életét kioltani? - ráncolom a szemöldököm, hiszen ez tényleg nem nagyon fér a fejembe. Dylan és Evelyn annyira tiszták és védtelenek... - Mennyire elborult elmének kell már lenni ahhoz, hogy valaki ilyesmire vetemedjen? - teszem fel a költői kérdést, habár választ már tényleg nem várok Raymondtól. Egyszerűen csak nem fér a fejembe, hogy vannak olyan emberek, akik néhány gyerekben látják a lehetséges veszélyforrást. Persze, soha életemben nem volt még semmiféle hatalom se a kezemben, nem ízlelhettem meg, mivel jár az ilyesmi, de akkor is! Eszembe se jutna hasonlót tenni, még abban az esetben se, ha tudom, a gyerekek idővel megnőnek és elvehetik tőlem a hatalmamat.
- Tényleg nem szeretném, ha kockára tennéd az életed - vallom be. - A politika nem az én terepem, nem ebbe születtem, de a szavaid alapján nem éppen veszélytelen játék. Főleg nem egy monarchiában, ahol még mindig királyok és királynék állnak a társadalom élén. Tanár vagy, nem politikus. Ha vissza is mennél, maradj a háttérben és legyen továbbra is Dylan a szóvivő. Kérlek - teszem azért még hozzá kérlelő hangon. Raymond a férjem, ha bármi baja is esne, minden bizonnyal lelkileg összeomlanék. Már most féltem őt, pedig még be se lépett ebbe a sakkjátszmába hivatalosan. Az a bizonyos Mihail az élő bizonyíték arra vonatkozóan, hogy mindannyian veszélyben vagyunk.
- És az mégis mennyi idő? Egy év? Kettő? - tippelgetek aggodalmasan. Várni fogok rá, ez kétségtelen, hiszen ő az egyetlen olyan ember, aki soha, semmilyen körülmények között sem tud csalódást okozni számomra. Voltak Raymond előtt is párkapcsolataim, szinte mindből összetörve léptem ki, hiszen a mentális bántalmazás majdnem napi szinten jelen volt. Mellette ismertem meg, milyen az, amikor valakit szeretnek és megbecsülnek. Mellette érzem magam olyasvalakinek, aki bízik önmagában és a képességeiben is.
A következő kérdésére csupán a fejemet rázom, egyelőre nem érzem alkalmasnak az időpontot arra, hogy ezt megosszam vele. Sor fog kerülni rá, hiszen ez nem egy olyan téma, amelyet sokáig kerülgetni lehet, de itt és most ő a fontos, nem én.
- És mégis hol rejtegeted? - próbálom meg kissé humorosra venni a figurát, hogy oldódjon valamennyire a hangulat, majd mosolyodom el halványan. Soha életemben nem érdekeltek különösebben az exei és azt hiszem, ez így is van jól. Nem vagyok egy féltékeny típus, habár nincs is mire. Ray jó ember és teljes mértékben hűséges. Valahogy annyira képtelennek tűnik számomra, hogy annak idején ki nem állhattam őt...
- Azért vigyázz magadra, rendben? Ez a bizonyos Mihail ugyan melletted lesz, de még így se olyan könnyű elengednem téged. Még abban az esetben sem, ha a cselekedeteiden a jövőnk múlik.
Tényleg szerettem volna visszamenni tanítani, de azt hiszem, ez egy jó ideig ismét váratni fog magára. Persze, nem bánom, hogy ez így alakult, bár abban már korántsem vagyok biztos, hogy Raymond miként fogja fogadni a hírt. Valljuk be, ez így most tényleg szépen összejött és nem éppen a lehető legjobb értelemben.
- Igen, az tényleg jó lenne - sóhajtok fel. Tényleg szeretnék végre normális, hétköznapi dolgokról beszélgetni másokkal, habár számomra bőven megfelelnek a hétköznapi emberek is. Már a víz is kiver az "udvarhölgyek" szó hallatán, hiszen az annyira hivatalos. - Ezt azért ne hangoztasd annyira - pirulok bele a dicséretbe, majd nevetem el magam halkan. - Ki tudja, a többi úr mit szólna ahhoz, ha leszólnád a feleségeiket.
Sose tartottam magam kiemelkedően szépnek, a gyerekek mellett pedig még annyi időt se tudok magamra fordítani, amennyit kellene. Mindenesetre, örülök annak, hogy Raymond még most is szépnek talál.
- Amikor? - vonom fel a szemöldököm. - Ray, én ebben tényleg nem szeretnék részt venni - szabadkozom. - Nem kényszerítheted rám, hogy lemenjek veled - szögezem le határozottan. - Még akkor sem, ha az egész uralkodói család meg szeretne velem ismerkedni.
Nem állok készen erre és valahogy nem is érzem úgy, hogy ez menne számomra. Rengeteg formalitást be kell tartani és némileg tartok is attól, hogy elbénázok mindent. Nem szeretném Raymondot leégetni a bénaságommal és a tudatlanságommal.
- Nehogy azt hidd, hogy én szívesen magadra hagynálak, főleg nem ebben a helyzetben - jegyzem meg. - De vannak dolgok, amelyek felett akkor se hunyhatok szemet, a gyerekek biztonsága pedig az első helyen áll mind közül. Az ő életüket nem kockáztatom csak azért, mert valaki azt vette a fejébe, hogy a hatalom útjába állhatnak.
Nehéz döntés lesz, ebben biztos vagyok, hiszen Raymondot nagyon szeretem, de ő remélhetőleg képes vigyázni magára és Mihail is mellette lesz. Dylantől, Evelyntől és Annetől nem várhatom el ugyanezt. Mindannyian nagyon fiatalok.
- Ígérem, nem szólok erről senkinek sem - esküdözöm. - Sejtem, hogy ez olyasvalami, amit nem lenne túl szerencsés kikotyogni. A végén még könnyedén illetéktelenek fülébe juthat.
Ami nem lenne valami kellemes fejlemény, hiszen mindenféle módon akadályozhatnak az igazság felderítését azok, akiknek ez érdekében áll. A folyamatos bizonytalanság pedig Raymondnak nagyon nem tesz jót. Igen élénken emlékszem még arra, hogy mennyire felzaklatta őt az az eset, amikor tudomást szerzett Miley szüleinek a ténykedéséről.
- Egy anya mindent megtenne a gyerekeiért, de ez már szó szerint kegyetlenség - állapítom meg. - Sose hagynám, hogy bárki is telebeszélje a fejemet és a saját vérem ellen fordítson. Soha - szögezem le. Ez egyelőre teljes mértékben elképzelhetetlen számomra. Inkább igyekeznék meggyőződni arról, hogy mi lehet az igazság, nem pedig másokra hallgatni. A történetét hallgatva pedig egyre inkább kezdem megérteni az érveit. Szökött, hiszen ezt kellett tennie. A bál feldúlása után aligha úszta volna meg egy kiadós veréssel. A nagyapja esélyesen nem nyugodott volna, amíg meg nem kapja a lehető legsúlyosabb büntetést. Hogy hibáztatom-e? Cseppet sem. Nyilván én is ugyanezt tettem volna a helyében.
- Cssss... - csitítgatom gyengéden, hiszen érzem, mekkora érzelmi hullámvasúton ülhet jelenleg és már-már bűntudatom van amiatt, amit itt és most tervezek közölni vele. Halaszthatnám későbbre is, de ez nem így működik. - Nem megyek vissza tanítani. Nem tudok - sóhajtok fel a karjai között, majd húzódom el tőle annyira, hogy legalább a szemébe nézhessek: - Terhes vagyok.

 



Loren Feretti
Loren Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Hozzászólások száma : 14

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Raymond Feretti Hétf. Márc. 04, 2024 10:52 am


Loren & Ray

- Akinek fontosabb a hatalma és vagyona megtartása, mint az emberéletek. - sóhajtok fel gondterhelten. Tudom, hogy Loren számára ez nagyon idegen gondolat, hiszen sosem lenne képes ártani egy ártatlan gyermeknek - többek közt ezt is szeretem benne - de sajnos a világtörténelem nem arról tanúskodik, hogy a hatalom és az ártatlan gyermeki lét megférnek egymás mellett. Így Loren költői kérdésére is csak egy szomorú sóhajjal válaszolok. Talán nem ez a legjobb pillanat a történelem sötét oldalainak, és hatalmi intrikáknak a kivesézésére.
- Én szem szeretném. Óvatos leszek ígérem. De nem fogok félre nézni, ha valami olyasmit látok, amit nem kellene. Főkánt nem, ha változtathatok, azon ami nem helyes. - megértem, hogy Loren félt engem. Dylan pedig ebben nőtt fel. Értem az érveit. Ez azonban közel sem ilyen egyszerű. Az ember nem maradhat mindig a háttérben az testvére háta mögött őt használva élő pajzsnak. Néha áldozatokat kell hoznunk a népünkért. Néha akkor is fel kell szólalnunk, ha ezzel népszerűtlenek leszünk bizonyos körökben. Úgy kormányozni lehetetlen egy államot, hogy az mindenkinek megfeleljen, és mindenki elégedett legyen. De törekedhetünk az egyensúly felé. Élni és élni hagyni. Békében. Ez egy szép álom, amiért érdemes küzdeni. Még ha naiv álom akkor is.
- Nem tudom. De nem hagyom, hogy bármi baj történjen. Rendben? - bár azt tudnám mondani, hogy néhány nap alatt lecseng minden. Az első miniszter és csatlósai káros befolyásától is megszabadultunk, de úgy hiszem ez el fog tartani még egy darabig. Ő nem könnyű ellenfél, nem olyasvalaki, akit le lehet becsülni. Mihail addig is gondoskodik a biztonságunkról. Már csak elővigyázatosságból is. Jobb óvatosnak lenni. Bár kétlem, hogy egy olyan ravasz ember mint az első miniszter nyílt támadást hajtana végre a családom ellen. Egyenlőre tehát biztonságban vagyunk. Ennek ellenére sem lesz egyszerű a harc, ami ránk vár.
Amikor Loren elneveti magát, azért én is önkéntelenül mosolyodom el. Szeretem ha nevet. Kár, hogy ez most csak másodpercnyi könnyebbséget hozhat.
- Vigyázok magamra, ne aggódj. Nincsenek szuicid hajlamaim. - próbálok elmosolyodni, és vidámnak tűnni, noha a mondat a legkevésbé sem az. Nem, már nem kergetem a halálom, bár néha elég közel jártam az igazat megvallva. Akkor viszont még csak egy elveszett kölyök voltam. Loren és a gyerekek előtt. Ma már nem engedhetem meg magamnak ezt a felelőtlenséget, én is tudom.  
- Jó lesz. Jót fog tenni neked is, ha lesz kivel beszélgetned. - mosolyodom el. Persze tudom én, hogy az "udvarhölgy" szó elég furán cseng egy átlagos tanár családban. Azért viszont mégis elegánsabb, és szebb, mintha azt mondanám, hogy "cseléd" vagy "szolgáló" netán "háztartási alkalmazott" vagy valami ilyesmi. Még ha nagyjából erről is van szó.  
- Majd igyekszem udvarias lenni feléjük is, de a tény tény marad. Nekem van a legszebb, és legcsodálatosabb feleségem a világon. - mosolyodom el. Persze, hogy szépnek, és vonzónak találom Lorent. Mindig is az volt, és az is marad. Nem számít, hogy mennyi idősek leszünk, vagy mennyire öregszünk meg, és ezzel együtt változunk meg. Számomra ő egy ősz hajú ráncos, aszott öregasszonyként is a világ leggyönyörűbb asszonya lesz. Méghozzá azért mert velem osztotta meg az életét, ami alatt ilyen lett. Az én gyerekeimet hordta ki, és nevelte fel, engem támogatott. Az én társam volt, és ezért mindig hálás leszek, és szeretni fogom. Bármi is történjen.
- Amikor. Nem az a kérdés, hogy szeretnének-e megismerni, hanem az, hogy mikor találnak rá egy megfelelő alkalmat. De ne aggódj. Nem lesz olyan szörnyű, sem ijesztő, mint amilyennek most tűnik. Minden rendben lesz. Hidd el nekem. - próbálok nyugtató hangon beszélni. Lehet, hogy Loren még nem érzi magát felkészültek erre, de csak mert nagyon hirtelen jött ez az egész, és alig néhány perc alatt még képtelen volt mindent feldolgozni. De ha egy-két nap alatt lecsengenek ezek az érzések, akkor ez is a helyére kerül majd. Rájön, hogy nincs mitől félnie. Még a szabályoktól, és protokoll meg illem formuláktól sem. Senki nem várja el, hogy egy nap alatt tökéletes hercegné legyen, aki jóformán a palotába született. Nem is kell gyakran tiszteletét tennie ott. Csak azokon az alkalmakon, amiken tényleg illik megjelennie.   
- A gyerekek, és a te biztonságod mindig a legfontosabb szempont lesz. Nem engedem, hogy bajotok essen. Ha mégis veszélyessé válhatnak a dolgok, akkor én magam küldelek el benneteket Bulgáriába. Legalábbis addig, amíg itt elrendeződnek a dolgok. Ez senkinek sem könnyű, vagy jó. De igyekszem meggátolni, hogy ez szükségessé váljon. - nem fogom megengedni, hogy bárki a családomat fenyegesse. Ez lenne a legostobább lépés bárkitől is. Általában igyekszem kedves, és belátó lenni. Nem hiszek a fizikai erőszakban. De a legbékésebb pacifista is csak addig az, amíg a családját nem fenyegetik. A család szent, és azért bármire képes lennék. Még ha szelíd, mosolygós tanár bácsiból nem is nézné ki az ember elsőre.
- Valóban. Köszönöm. - mondok csendben köszönetet Lorennek, amikor megígéri, hogy erről nem fog fecsegni. Jobb is. Minél kevesebben érintettek, annál jobb. Nem akarom, hogy az első miniszter, vagy más illetéktelen személy hamarabb tudjon a kis magán nyomozásaimról, mint kellene. Hogy esetleg még a maradék bizonyítékok is idő előtt eltűnjenek, vagy valami rosszabb történjen. Csak úgy a szálak elvarrása végett. Igen, felzaklatott az eset, amikor Miley szüleinek tevékenységével kellett szembesülnöm. Ráadásul az eszmék, amire a lányukat nevelik... Valami gyomorszorító érzés pedig azt súgja, hogy ennél csak rosszabb lesz.
- Csak a fiát védte. Azt hitte veszélyt jelenthetek rá... Ha lánynak, vagy ha legalább fél évvel fiatalabbnak születek, és nem fél évvel idősebbnek, ha kevésbé tehetségesnek... talán megvédhetett volna, de így? Nem lehetett könnyű neki. A történelemben sok koronaherceg nem élte meg az uralkodást. Nem akarta, hogy a nagyurak azt higgyék van egy másik alkalmas herceg is, akit fel lehet használni... De legalább Dylant maga mellé vette. Őt megvédte. Helyettem is. - nem mentegetni akarom amit tett. Akkoriban mélyen megsebzett vele. De már képes vagyok megérteni az ő indokait is, és túl látni a saját önző vágyaimon. Ráadásul a szökésemmel ha másként nem is, de így megvédhettem az öcsémet. A család tudtára hoztam, hogy milyen ember a nagyapánk, és hogy bánik velünk. Dylan így esélyt kapott, hogy felnőjön, tanuljon, és lehetőségeket szerezzen. Nem lehetett többé hozzá érni. Ilyen szempontból tehát mégsem bánom a tettem, még ha a mikéntjét mélységesen szégyellem, akkor sem.
- Nem emlékszem hogy jutottam ki a vízből. Valaki minden bizonnyal kihúzott. Egy fogadóban tértem magamhoz a faluban. A fogadósnak valaki előre fizetett, hogy szerezzen ruhát, és lásson el. Addigra már odalent minden katona csak a holttestemet kereste. Azt hitték nem élhettem túl a jeges fürdőt részegen. Magamtól valószínűleg nem is ment volna. Szirénként sokáig el tudjuk viselni a hideget, és tudunk lélegezni a víz alatt, de csak ha átváltozunk. Az pedig nem olyan egyszerű. Erősnek, és egészségesnek kell lenni hozzá. Eleinte igen fájdalmas is az alakváltás és nagy koncentrációt igényel. Később már könnyebben megy ahogy a testünk emlékezni kezd. Ezért is van, hogy csak bizonyos korban kezdjük el tanítani a gyerekeket az alakváltásra. Én nem voltam olyan állapotban, hogy képes legyek rá. Akkor nem. A fogadós szerint egy férfi hozott egy nagyjából velem egy idős fiúval, de csak fizettek és távoztak, az üzenettel, hogy maradjak életben, de egyenlőre ne térjek haza. Nem mentem hát vissza. Új utakat kerestem. - nem tudtam meg kik voltak. A fiú úgy hiszem Mihail lehetett, de ő nem mondott semmit. Legalábbis ma nem. De azt hiszem van mit mondania. Éppen csak nem jött még el az ideje. Viszont azt hiszem hamarosan meg fogom tudni. A bál feldúlása után amúgy is, aligha mehettem volna haza. A kiadós verés valószínűleg a legkisebb gondom lett volna. Akkor nem álltak jól a dolgok. Viszont megsebzetten, tele haraggal, előítéltetettel, és gyűlölettel nem is volt könnyű boldogulni. Csoda hát, hogy nem tudtam jól szeretni Anne édesanyját? Hiszen senki nem tanított meg igazán szeretni. Nem voltam rá elég érett. Mitől jobb, vagy másabb Loren? Ilyen értelemben semmiben. Éppen csak szerencsésebb időben találkoztunk, amikor már kezdtem felnőni. Megváltozni. De hogy magyarázhatnám el ezt Anne számára?
Amikor pedig Loren gyengéden csitítgatni kezd, belebújok az ölelésébe. Beszívom az illatát. Érzem, hogy szükségem van rá. Hogy erőt merítsek a jelenlétéből. A következő mondatát pedig nem is nagyon értem. Elsőre. Hiszen szeretne visszamenni tanítani. Folyamatosan ezért rágta eddig a fülem. Én pedig végre engedtem volna neki. De ahogy elhúzódik, és a szemembe néz, a folytatással rögtön világossá válik. Ez a nap tényleg egy érzelmi hullámvasút!
- Ter.. úgy érted? Babánk lesz? De... hisz.. tényleg? Ez csodálatos... én...  - én szavakba se tudom önteni, azt amit érzek. Csak pislogok néhányat meglepetten. De ahogy lassan a felfogom a mondat jelentését úgy szélesedik ki a könnyeimen keresztül is a mosolyom. A kezem akaratlanul is Loren hasára siklik. Mintha megérezhetném a kicsit. Bár valószínűleg még túl pici ahhoz. De mégis... az én picim... a miénk... Aligha lehetne furcsább, és kuszább az az éjszaka, de jelenleg semmi sem érdekel már, csak a baba, mintha ez minden mást, minden előzményt képes lenne felül írni...


Raymond Feretti
Raymond Feretti
Alkalmazottak
Alkalmazottak

Age : 29
Hozzászólások száma : 49
Tartózkodási hely : Meradia

Vissza az elejére Go down

Feretti ház Empty Re: Feretti ház

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.